Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yeşim Kozanlı Mimarlık & İç Mimarlık
Yeşim Kozanlı Mimarlık & İç Mimarlık

Yeşim Kozanlı Mimarlık & İç Mimarlık

1994 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre tasarımı bölümünden mezun olan ve profesyonel iş hayatına başlayan Yeşim Kozanlı, başlangıçta konut ve ofis projeleri ağırlıklı olmak üzere, mağaza, restorant tasarımları gibi iç mimarlık, proje ve uygulama alanlarında çalışmalar üretti. Aynı zamanda yurt içi ve uluslararası firmalarda yönetici pozisyonlarında görev alarak, danışmanlıklar sunmaya devam etti.
 
Geçmişi günümüze taşıyan, dinamik ve deneyimli bir ekip ile Yeşim Kozanlı Architecture & Interior Design’ı kuran Yeşim Kozanlı, tasarlamış olduğu projeler ile kısa zaman içerisinde sektörde kendini kanıtlamıştır. Otel projelerinde uzmanlaşan mimari ve iç mimari tasarım ofisi, uluslararası otel zincirleri dahil olmak üzere bir çok markaya akredite olmuş ve projeler üretmektedir. Tasarımda sadelik ve fonksiyonun yanı sıra, farklı malzeme ve farklı renkleri bir arada kullanarak, sıra dışı yeni konseptler oluşturmaya devam eden Yeşim Kozanlı, kendine ait bir hikayesi olan, daha iyi yaşam alanları oluşturmak, neyi, neden, nasıl yaptığımızın dengeli bağlantılarını kurmak ve projeleri bu temeller üzerine kurarak projelerini üretmektedir.
 
Sektörde 25 seneyi aşkın deneyimiyle dünya markalarına iç mimari ve mimari çözümler sunarken, Türkiye ve yurt dışında hizmet verdiği markalarla nitelikli bağlar kurmakta olan Yeşim Kozanlı, aynı zamanda “İdealist İç Mimarlık Derneği” kurucu üyelerinden biridir. Yeşim Kozanlı, her mekanın benzersiz bir dokusu olduğu düşüncesini modern ve fonksiyonel tasarım algısıyla, alışılmışın dışında bir deneyime dönüştürmeyi hedefler. Form ve fonksiyon ilişkisini yeniden anlamlandırarak daha yaşanılası alanlar sağlar ve kalıcı markalar yaratır.
 
Farklı kültür öğeleri ve materyallerini birlikte harmanlayarak yeni bakış açıları geliştiren Yeşim Kozanlı, sanatın iyileştirici gücünü de kullanarak iç mimari ve mimari projeler, proje yönetimi, danışmanlık, tasarım danışmanlığı, satın alma danışmanlığı alanlarında yurt içi ve uluslararası olarak hizmet verir. Yer ve koşullara bağlı, yerel ilham gücünü de kullanarak, disiplini, araştırma yeteneği ve enerjisi ile her zaman daha iyiye ulaşmak için çaba sarf eder.