Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Deren Uysal Architecture

Farklı konut birimleri içeren mevcut bir apartman yapısı, yeni programa göre az ve öz mekansal müdahaleler, esnek kullanıma dayalı ve varyasyonlu plan düzenlemeleri ve ham/doğal materyal tercihleri ile yeniden ele alarak tasarlandı.

Konaklama tesisi olarak hizmet verecek olan yapıda, gereksinimlerin en yalın şekilde karşılanması ve bununla paralel kullanıcıların oldukça ferah bir mekan deneyimine kavuşması hedeflendi. İlk etapta toplam 10 birimin, ikinci etapta kalan 8 birimin yenilenmesinin hedeflendiği projedeki birimler üç farklı tipe dayanıyor.

Birimler, gizlenmiş mutfağı da içeren açık bir yaşam alanı, banyo, yatak odaları ve balkonlardan oluşuyor. Yaşam alanında sabit elemanlar olarak tasarlanmış divanlar, çeşitli aydınlatma ve saklama nişleri, tv üniteleri ve hareketli bazı mobilyalar yer alıyor. Yaşam alanında duvara gizlenmiş bir yatak, bu mekanın aynı zamanda yatak odasına dönüşebilmesini sağlıyor. Temel hedef olan yalınlık ve ferahlığı kuvvetlendirmek için zeminde şap, sabit mobilya ve duvarlarda sıva, hareketli mobilya ve bazı dolaplarda ise masif ahşap kullanıldı. Mekanda yer alan çeşitli grafikler ve logo da mimari projeye paralel tasarlandı.