Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Quark Studio Mimarlık

Teldolap Restaurant, Bodrum’un hareketli yeme-içme dünyasına yeni bir soluk getirme konusunda iddialı bir mekân olarak öne çıkıyor. Quark’ın proje için tasarım planı çeşitli sosyal etkinlikler ve toplantılara uygun, şık bir iç tasarıma sahip rahat bir ortam yaratma fikrine dayanıyor. 822 m2 alana sahip olan mekân farklı amaçlar için kullanılabilecek biçimde tasarlandı.

Restoranda karşılama alanı, üç yemek salonu, VIP odalar, şarap mahzeni ve bir teras bulunuyor. Girişte bulunan, etkileyici bir dekorasyona sahip karşılama alanı, restoranın diğer kısımlarına geçişi sağlıyor. Yemek odaları ve VIP odalarda kullanılan modern ve rustik tarzda mobilyalar, şık avizeler ve gizli aydınlatma ile birlikte mükemmel bir bütünlük oluştururken, mekâna oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Yemek salonlarında bulunan şömineler mekânın sıcak bir ortama sahip olmasına katkıda bulunuyor. Terasta bulunan yemek alanı aydınlık atmosferiyle dikkat çekerken misafirlere harika bir manzara sunuyor. Mekânın çatı katında bulunan muhteşem Bodrum manzarasına sahip restoran ve bar ise misafirlerin yaz günlerinde açık havada manzara eşliğinde sosyalleşebilecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlıyor.

Restoranda farklı oturma gruplarında kullanılan modern ve rustik tarzda mobilyaların etkileyici birleşimi mekânın işlevsel kullanımını vurgularken, aynı zamanda hareketli ve şık bir görünüm kazandırıyor. Restoran, zengin ve yumuşak tonlardaki İtalyan renklerinin, seramik ve Hekimköy Kırma dekoratif taşları gibi malzemelerin kullanıldığı dekoratif duvarların, koyu kahverengi ahşap dokuya sahip seramik zemin döşemeleri ile tamamlandığı, kaliteli ve şık malzeme kullanımıyla dikkat çekiyor. Mekandaki farklı bölümleri birbirinden ayırmak için kullanılan Amerikan ceviz ağacından ahşap paneller alanlar arasında kusursuz bir geçiş sağlarken mekâna şık bir görünüm kazandırıyor. Ceppostone dokusuna sahip seramik zemin döşemeleri ile birlikte kullanılan bambu gölgelikler çatı katındaki restoranda uyumlu ve doğal bir ortam oluşmasına katkı sağlıyor.

Teldolap Restaoran, Quark'ın zamandan bağımsız stil anlayışıyla şık mekanlar yaratma konusundaki ustalığını yansıtan eklektik ve üst kalite mobilyaları ve malzemeleri ile dikkat çekerken, mükemmel bir deneyim sunuyor. 

Fotoğraflar: Quark Studio