Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Mürekkep Tasarım Atölyesi
Mürekkep Tasarım Atölyesi

Mürekkep Tasarım Atölyesi

MTA 2013 yılında Meriç Hepsağ, Merve Aksoy ve Eray Aksoy tarafından Istanbul'da kurulan ana hareket alanı iç mimari olan tasarım odaklı bir ofistir.
 
MTA, tasarım ve sanat dünyasından beslenen, tasarım problemlerini öncelikle işlev ve yararlılık kavramları üzerinden ele alarak, bu kavramlar ışığında estetik güzelliğe ulaşmanın önemini savunan tutarlı ve dengeli bir tasarım tavrının sonucudur.
 
Sanat, endüstriyel tasarım, grafik tasarım ve iç mimarinin kesiştiği bir tasarım anlayışını benimsemektedir.
 
Doğru tasarım diline ulaşabilmek için, öncelikle kullanıcı ihtiyaç ve isteklerinin doğru ve eksiksiz cevaplanmasının öneminin farkındadır, ancak bu şekilde kullanıcı ve mekan arasında güçlü ve sürekli bir bağ kurulabileceğini savunmaktadır. 
 
Tasarımlarına, günümüz trendlerinin değil, ihtiyaç ve gereklilikleri iyi analiz edilmiş, esas amacına hizmet eden, işlevsel açıdan ‘doğru çözümlerin’ yön vermesi gerektiğini düşünmektedir. 
 
Mürekkep Tasarım Atölyesi, doğru tasarlanmış mekanların, hayatın yoğun akışına katlanabileceği bilincindedir. Bu bilinçten hareket ile amacı; insan hayatını kolaylaştırmak, ona kendi yaşam alanı içinde yaratma özgürlüğünü sunabilmektir.