Prefabrike Çelik Uzay Kafes Çatı Sistemleri

Marka: USKON®

Uzay çatı sistemleri; boru, küre ve cıvatalardan oluşan, yalnızca eksensel yük taşıma prensibine dayalı, büyük açıklıklar geçebilen üç boyutlu çelik makas çatı sistemleridir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Prefabrike Çelik Uzay Kafes Çatı Sistemleri ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Hiper marketler, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri, konferans salonları, fuar alanları, fabrika binaları, depo binaları, hangarlar, otobüs terminalleri, yüzme havuzları, spor kompleksleri ve salonları, müzeler, havaalanları, hastaneler, bina cepheleri, kubbeler.

İki doğrultuda çalışan taşıyıcılardır. Dolayısıyla optimum yük dağılımı sağlarlar.
Eğilme ve kesme yükü almadan sadece eksenel basınç ve çekme yüklerini aktaran elemanlardan oluşurlar. Ayrıca optimizasyona da uygundurlar dolayısıyla malzeme tasarrufu sağlarlar.
Düğüm noktalarında eksantirisite olmadan tam eksenel bağlantılı kafesler oluşturulabilir.
Modüler ve prefabrikasyona uygundurlar.
Yüksek dereceden hiperstatiktirler. Bir elemanın herhangi bir nedenle görev yapamayacak duruma gelmesi halinde diğer elemanların bu yükün yeniden dağıtılarak paylaşma kabiliyeti vardır. Bu özellik, yangın, deprem v.b. ani göçmelere yol açan durumlarda çok önemli bir üstünlüktür.
Hafifliği ve yük dağıtım özelliği nedeniyle alt yapıya aktardığı yükler daha azdır.
Demonte edilip tekrar kurulabilirler.
Sahada birleşimler tamamen civatalıdır. Sahada ( mesnetler hariç) kaynak, boya, boya tamiri v.s. gerektirmez.

ISO 9001:2008, EN 1090-2 (CE Markalama), ISO 3834-2, TUCSAmark, GOST-R, CNERIB 2014

5388528