Thermowood | Isıl Ahşap


Dünyanın en kaliteli sürdürülebilir çam ormanlarının bulunduğu Finlandiya menşeli Lunawood® Thermowood (ısıl ahşap) 180-230 ºC ısı ve su buharı kullanılarak üretilen, iç ve dış mekanda kullanılan, %100 doğal ve sağlıklı ahşaptır. Isıl işlemin amacı ağacın içeriğindeki reçinenin yüksek ısı ve su buharı yardımıyla alınmasıdır. Böylelikle reçineden arınan Thermowood kereste plenyeden sonra dönmeyen, çatlamayan, iklimsel dayanım kazandırılmış hale gelir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Thermowood | Isıl Ahşap ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


İç ve dış mekan duvar, zemin, tavan kaplama, havuz kenarları, sauna, bahçe mobilya ve peyzaj uygulamaları, güneş kırıcı panel, ahşap aksesuar, ahşap dekorasyon, ahşap oyuncak

Isıl işlemin amacı ağacın içeriğindeki reçinenin yüksek ısı ve su buharı yardımıyla alınmasıdır. Böylelikle reçineden arınan ThermoWood® kereste plenyeden sonra dönmeyen, çatlamayan, iklimsel dayanım kazandırılmış hale gelir. Yüksek ısı ile ahşabın dengeli nem içeriği %10-15 azalır. Böylelikle ahşap küf mantarlarından korunmuş olur. Ahşapta nem değişikliğine bağlı çekme ve dönme özellikleri ortadan kalkar. Reçine ve ağacın içindeki tüm doğal hulasa buharlaşarak yok olduğundan %90 geliştirilmiş boyutsal düzgünlük ve dayanıklılık elde edilir. İçine nem alma özelliği %30-90 azalır. Isıya dayanıklılık %30 artar. Isı geçirgenliği %25 oranında azalır. Tüm yüzeyde aynı tonda kahverengi renk elde edilir. Ahşap hafifleşir (400-450kg/m3), sertleşir. Çürümez, küflenmez, hava şartlarına dayanıklı hale gelir. LUNAWOOD® ekolojik, sağlam, yüksek ısıya rağmen bozulmayan doğal ahşap dokusu ile değişken ve sert iklim koşullarına karşı üstün dayanıklılık kazanır. Kimyasal içermez. Doğa dostudur.

Sürdürülebilir ormanlardan elde edilen hammadde hiç bir kimyasal kullanılmadan üretilir. İçeriğinde doğaya zararlı madde içermez. Atığı doğaya bırakılabilir.

PEFC, KOMO 2, CE, Nordic Swan Ecolabel, TWA, BRE, Product of Finland

- Maxx Royal Otel, Kemer Antalya
- Bursa Anatolium AVM, Bursa
- Lykia Golf Resort, Serik Antalya
- Kemerlife XXI, Kemerburgaz İstanbul
- Kemerlife XXIII, Kemerburgaz İstanbul
- Blue Lake, K.Çekmece İstanbul
- Eyüp Nikah Dairesi, Eyüp İstanbul
- Sinpaş Lagün Evler, İstanbul
- Sinpaş Avangarden, İstanbul
- Sinpaş Sylibria, İstanbul
- Sinpaş Bosphorus, İstanbul
- Voyage Belek Golf&SPA, Belek Antalya