Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yarınlar İçin Güçlü Yapılar

Yarınlar İçin Güçlü Yapılar

Yapıların performanslarını artıran ve depreme dayanıklılıklarına katkı sağlayan güçlendirme çalışmalarına başlanmadan önce, yapıların mevcut durumunun analizinin yapılması gereklidir. Yapılacak analiz sonrasında bir güçlendirme yapılması öngörülürse, buna uygun bir güçlendirme projesi hazırlanmalıdır. Bu proje ışığında gerekli güçlendirme çalışmalarına başlanır.

Pek çok aşamaya sahip güçlendirme uygulamalarının, alanında uzman ve yetkin profesyoneller tarafından uygun yöntem ve ürün kullanılarak yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

Yapının Ömrünü Uzatmak İçin Onarım, Koruma ve Yapısal Güçlendirme

Uluslararası standartlara göre test edilmiş ve onaylanmış Sika Yapısal Güçlendirme Çözümleri; betonarme, çelik, ahşap ve yığma yapılar için kapsayıcı ve eksiksiz sistemler sunar.

Beton onarımları için yüksek performanslı tamir harçları, yapının hizmet ömrünü uzatan beton koruyucu kaplamalar, depremin yapıda oluşturduğu eğilme ve kesme etkilerine karşı güçlendirme sağlayan karbon lifli polimer ürünler ile güvenli ve sürdürülebilir yapılar mümkündür.

Sika® Carbodur® Plakaları

Beton, ahşap ve yığma yapıların güçlendirilmesi için kullanılan karbon lif donatılı polimer lamine plakalardır. Yüksek dayanımı, hızlı ve kolay uygulanması, günlük hayatı aksatmaması ve çevreye az rahatsızlık vermesi gibi birçok avantaja sahiptir.

Sikawrap®-300 C

Kuru veya ıslak uygulama yöntemi için tasarlanmış karbon lifli dokumadır. Farklı yüzey alanlarına uygulama imkanı, ilave yükü azaltmak için düşük yoğunluğu, yığma duvarların sismik performansını arttırması, hızlı ve kolay uygulanması, günlük hayatı aksatmaması ve çevreye az rahatsızlık vermesi gibi birçok avantaja sahiptir.