Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Polisan Kansai Boya Evlere Renk Katarken Şehrin Havasını da Unutmuyor

Polisan Kansai Boya Evlere Renk Katarken Şehrin Havasını da Unutmuyor

Çevreye saygılı, tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan, kaliteli, standartlara uyumlu, rekabette fark yaratan ürünler üretme odaklı Ar-Ge stratejisi ile çalışmalarını sürdüren Polisan Kansai Boya, inovatif ürünlerle ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bugüne kadar Türkiye’nin ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dış cephe boyasını, su bazlı yağlı boyasını, plastik yüzey sprey boyasını, su bazlı yol boyasını, ahşap koruyucu sprey verniğini ve antikarbonizasyon özellikli dış cephe boyasını geliştiren Polisan Kansai Boya’nın yeni nesil boyalardaki olmazsa olmazı ise çevreye duyarlılık ve yüksek performans.

Çevreye Duyarlılık, İnovasyon ve Yüksek Performans

Polisan Kansai Boya üretimden lojistiğe kadar tüm faaliyetlerinde sürdürülebilir olma prensibiyle çalışıyor. Ürünlerinde çevreye duyarlılık, inovasyon ve yüksek performansı odak noktası olarak belirleyen Polisan Kansai, boyalarını su bazlı ve sürdürülebilirlik normlarına uygun olarak üretiyor.

Su bazlı, silikon katkılı, maksimum silinebilir özelliğe sahip, antibakteriyel, küf ve mantar önleyici, ekstra örtücülüğe sahip mat iç cephe boyası Elegans Extra Yarı Mat ile iç cephede; su bazlı, % 100 saf akrilik bağlayıcı esaslı, düşük kirlenme eğilimli ve uzun ömürlü dış cephe boyası Exelans Turbo Yarı Mat ile dış cephede performansı yüksek, kaliteli çözümler sunan Polisan Kansai, hayata renk katarken şehrin havasını da düşünüyor. Bu amaçla CO₂, Cl gibi zararlı gazların nüfuzuna engel olan fakat aynı zamanda bina dış yüzeyinin nefes almasını sağlayan, yüksek UV dayanımı sayesinde güneş ışınlarının yıpratıcı etkisini azaltan dış cephe boyaları konusundaki çalışmalarını hızlandıran Polisan Kansai, geçtiğimiz aylarda sürdürülebilirlik derecelendirme platformu Ecovadis’ten Gümüş Ödül almış, sürdürülebilirlik performansıyla boya sektöründe en iyilerinin bulunduğu %8’lik dilime girmeyi başarmıştı.