Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Ödüllü Bi’Boya Fresh Comfort ile Nefes Alan Mekânlar

Ödüllü Bi’Boya Fresh Comfort ile Nefes Alan Mekânlar

Bi’Boya’nın özel formülle geliştirilen ödüllü boyası Fresh Comfort; iç mekânlarda farklı kaynaklardan salınan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen formaldehiti bünyesinde hapsederek zararsız su buharına dönüştürüyor ve böylece iç ortam hava kalitesinin artmasına katkı sağlıyor. 

Binlerce renk alternatifini farklı zevk ve ihtiyaçlara göre geliştiren Bi'Boya’nın, amonyak ve APEO içermeyen, formaldehit giderici su bazlı yeni iç cephe boyası “Fresh Comfort”, ultra düşük uçucu organik kimyasal bileşikli (VOC) özel içeriği ile insan ve çevre sağlığına dost, LEED sertifikasyonuna uygun bir boya. Bi’Boya Fresh Comfort, Fransız VOC regülasyonuna göre A+ olarak tescillidir. Aynı zamanda Indoor Air Comfort ve Indoor Air Gold’a uyumludur.

Koku yok, rulo izi yok

24 saat sonunda yüzde 87 oranında formaldehit giderimi sağlayan Bi’Boya Fresh Comfort, kokusuz ve yüksek örtücülük özelliklerinin yanında, rulo izi bırakmayan doğal ipek mat görünümü ile silme işlerimde de kolaylık yaratıyor.

İçeride oluşan nemi dışarıya atma kabiliyetiyle binaların nefes almasını sağlayan Bi’Boya Fresh Comfort; iç cephede uygun bir şekilde hazırlanmış kara sıva, beton, çimento levha, alçı panel gibi mineral yeni yüzeyler, eski boyalı yüzeyler ve macun üzerinde gerçekleşebilen kullanımı ile yaşam alanlarının yeni yıldızı olmaya aday.

Ödüllü boya

Bi’Boya Fresh Comfort, 2021 yılında Türkiye'nin ilk ve tek malzeme kataloğu olan Yapı Kataloğu çatısı altında, 26. kez hayat bulan “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde, “Fikir” kategorisinde “Tüzel Fikir Ödülü”ne layık görülerek başarısını taçlandırdı.