Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Knauf Islak Hacim Çözümleriyle Her Projenin İhtiyacına Özel Çözümler Sunuyor

Knauf Islak Hacim Çözümleriyle Her Projenin İhtiyacına Özel Çözümler Sunuyor

İç ve dış mekanlarda kullanılabilen, neme ve suya dayanım sağlayabilen Knauf ıslak hacim çözümleri, küf ve mantar oluşumunu engelleyen özellikleriyle de sağlıklı alanların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Dünyanın en büyük alçı bazlı yapı malzemesi üreticisi Knauf’un ıslak hacim çözümleri sağladığı yüksek performans avantajlarıyla kendi segmentinde açık ara öne çıkıyor. Türkiye’de ve dünyada birçok referans projenin ıslak hacim alanlarında tercih edilen AQUAPANEL®, Alçıpan® WRFR, Alçıpan® WR, Mouldboard Alçıpan® MWR, Mouldboard Alçıpan® MWFR ıslak ve nemli alanların ihtiyacını uçtan uca sorunsuz bir şekilde karşılıyor. Bileşenleri sayesinde mantar ve küf oluşumunu da engelleyen çözümler, dayanıklılığı, kolay uygulanabilirliği ve uzun kullanım ömrüyle öne çıkıyor.

Her türlü eğrisel tasarımın uygulanmasını kolaylaştırıyor

İç ve dış mekanlarda kullanılan tamamen inorganik bileşenlerden üretilen AQUAPANEL®, çimento bazlı, mineral agregalardan oluşan çekirdeği ve her iki yüzü cam elyaf file kaplı yapısıyla suya yüzde 100 dayanım sağlıyor. İnorganik yapısıyla dış cephe duvar ve tavan uygulamalarında 15 m’ye kadar kesintisiz yüzeylerin elde edilnesine imkan veren AQUAPANEL®, iç mekanlarda rutubete maruz kalan nemli ve ıslak alanlarda; küf ve mantar oluşturmuyor. 120 kg/m2’ye kadar yük taşıma kapasitesiyle seramik altı sistem çözümleri de sunan panel, esnekliği sayesinde hiçbir ön işlem ya da kalıp uygulaması gerekmeksizin 1 metre yarıçapına kadar bükülebiliyor ve her türlü eğrisel tasarımın uygulanmasında büyük kolaylık sağlıyor. Isı yalıtım malzemeleriyle kullanıldığında ısı yalıtımına destek olan, hafifliği sayesinde kolayca taşınabilen AQUAPANEL®, özel bir kesim aleti gerekmeksizin maket bıçağı ile kolayca kesilebiliyor ve ekstra malzeme maliyetlerini ortadan kaldırıyor.

Islak hacimlerde nem dayanımı sağlayan çözümler

Yangına dayanım süresi artırılmış ve su iticilik özelliği kazandırılmış Suya ve Yangına Dayanıklı Alçıpan® WRFR, seramik ve fayans uygulamalarına da imkan tanıyan panel, düzgün yüzeyli yapısıyla sıva ve boya maliyetlerini de mimimumda tutuyor. 12,5 mm, 15mm, 18mm olmak üzere 3 farklı kalınlıkta tercih edilebiliyor.

Islak hacim ve nemli ortamda sorunsuz bir kullanım sunan Suya Dayanıklı Alçıpan® WR , su iticiliği, düzgün yüzeyli yapısı ve hafifliğiyle ön plana çıkıyor. Hafif yapısıyla asma tavan, bölme duvar, duvar giydirme, kuru sıva duvar kaplama gibi tüm alanlarda geniş ve zahmetsiz bir kullanım sunuyor. Üzerine seramik ve fayans uygulamaları da yapılabilen panel, özgün tasarımlara zemin hazırlıyor.

Kolay ve uygun maliyetli montaj imkanı sunuyor

En geniş performans çözümleri ile farklı nem ve ıslaklık düzeyleri için ürünler geliştiren Knauf, küf dayanımının arandığı ortamlar için özel geliştirdiği Mouldboard Küfe ve Suya Dayanıklı Alçıpan® MWR ile dayanıklı ve sağlıklı yüzeylere çözüm oluyor. Mouldboard Küfe, Suya ve Yangına Dayanıklı Alçıpan® MWFR, artırılmış yangına dayanım özelliğiyle de alanların güvenliğini üst seviyeye taşıyor. Kolay ve uygun maliyetli montaj imkanı sunan paneller, yüksek yüzey kalitesiyle de seramik, fayans gibi yüzey kaplamalarına imkan veriyor.