Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kastamonu Entegre'den Hijyen+ Panel ve Parkeler

Kastamonu Entegre'den Hijyen+ Panel ve Parkeler

Laminat parkede dünyanın ilk 4 üreticisi arasında yer alan marka, zengin renk ve dekor seçeneklerinin yanı sıra Hijyen+ özelliğine sahip parke ürünleriyle de öne çıkıyor. Kastamonu Entegre, Hijyen+ özellikli laminat parkelerin ardından, bu üstün teknolojiyi panel ürünlerine de taşıdı.

Bakteri Barındırmayan Parke Teknolojisi: Hijyen+

Dünya laminat parke üretiminin yüzde 6’sını tek başına gerçekleştiren Kastamonu Entegre, laminat parke ürünlerinde Blue Angel (Mavi Melek) sertifikası kullanan ilk Türk üreticisi olarak öne çıkıyor. Dünyadaki ilk ‘Eko-etiket’ uygulaması olan Blue Angel, tüketicilerin daha çevreci ürün ve hizmetleri ayırt edebilmeleri amacıyla Avrupa Birliği tarafından başlatıldı. Sertifika, ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini göstermenin yanı sıra bunların geri dönüşüme elverişli biçimde tasarlandığını ve minimal enerji tüketerek üretildiğini de belgeliyor.

Yaşam alanlarının temiz ve bakterilerden arınmış olması, sağlıklı bir yaşam sürmek için büyük önem taşıyor. İleri teknoloji altyapısına sahip tesislerde üretilen, Blue Angel sertifikalı Stonex parke koleksiyonları, Hijyen+ özelliği ile yaşam alanlarında ekstra hijyen sağlarken; ayakkabılar, evcil hayvanlar ve başka kaynaklar aracılığıyla parkeye taşınan zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını engelliyor. Ekoteks Laboratuvarı’nda yapılan testler, Hijyen+ özellikli ürünlerin, 24 saat içerisinde parkede görülmesi beklenen bakteriyel aktivitelerin %99’a kadar engellendiği kanıtladı.

Türkiye’de 40 cm eninde üretilen ilk ve tek parke serisi olan Stonex, ahşabın doğallığını taşın yalın dokusu ile buluştururken, bakteri barındırmayan yapısı ile alerjen bünyelerin, çocukların ve yaşlıların yoğun olarak bulunduğu mekanlar için ideal seçeneği oluşturuyor. Tüketiciye 25 yıl garanti süresi sunan, AC5 aşınma sınıfı Stonex parke koleksiyonu, özellikle trafiği yüksek alanlar için öneriliyor.

Hijyen+ Özellikli Panel Serisi

Pandemi ile birlikte aciliyet kazanan hijyenik yüzey ihtiyacına yanıt veren Hijyen+ özellikli paneller, mikrop ve bakterileri %99.9’a kadar azaltıyor. Melamin kaplı, parlak ve mat ürün seçenekleri ile farklı zevklere hitap eden paneller, kişisel yaşam alanları yanında, sıhhi tesisler, hastaneler ve doktor odaları gibi yüksek hijyen gerektiren riskli alanlarda da güvenle kullanılabiliyor.

Hijyen Plus özellikli laminat parkeleri ile dünyanın dört bir yanında sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunan firma, Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge çalışmalarının ardından piyasaya sunduğu yeni panel ürünleri ile hijyenik ürün ailesini genişletirken, toplum sağlığını güvence altına almanın hayati önem taşıdığı bu dönemde, kullanıcılara ekstra hijyen güvencesi sunuyor.

Hijyene duyarlı yaşam alanları için üstün bir teknolojiyle üretilen Hijyen+ özellikli paneller, zararlı mikroorganizmaların yapısında bozulmaya neden olarak çoğalmalarını önlüyor ve
yok olmalarını sağlıyor. Hijyen+ teknolojisinin, 24 saat içerisinde yüzeyde oluşması beklenen mikrop ve bakterilerin %99.9’undan fazlasını kalıcı olarak azalttığı, bağımsız test kuruluşu Saniter Laboratuvarı’nda yapılan testlerle kanıtlandı.

Covid-19 pandemisi ile birlikte aciliyet kazanan hijyenik yüzey ihtiyacını etkili bir şekilde karşılayan bu yeni nesil paneller, bakterilere karşı sağladığı korumaya ek olarak, insan sağlığına zarar vermiyor.

Hijyen+ teknolojisine sahip paneller; mobilyalar, mutfak ve banyolar gibi ana kullanım alanlarının yanı sıra hastaneler, okullar, oteller, AVM’ler, restoran ve kafeler, spor merkezleri, havaalanları ve ulaşım araçları gibi insan trafiğinin yüksek olduğu, kapalı alanlarda da güvenle kullanılabiliyor.

Melamin kaplı MDF ve Yonga Levha, Melamin Kaplı Parlak Panel ve Melamin Kaplı Mat Panel ürünlerinin yer aldığı hijyenik panel serisi, farklı dekor seçenekleri ile tasarımcıların ve tüm dekorasyon meraklılarının yaratıcı kombinasyonlar oluşturmasına olanak sağlıyor.

________________________

Kaynak: raf.com.tr