Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kalekim, ‘Level Joker’ ile Şantiyenin Yıldızı Oldu

Kalekim, ‘Level Joker’ ile Şantiyenin Yıldızı Oldu

Şantiye Dergisi tarafından düzenlenen Şantiye'nin Yıldızı ve Yılın Yeşil Yapı Malzemesi ödülleri, okur oylamasının ardından 30 Nisan tarihindeki jüri oylaması sonunda sahiplerini buldu.

Marka güvencesiyle imza atılan her üründe üstün kalite ve performansı benimseyen, sürdürülebilir teknolojiler ve yenilikçi çözümleriyle yapı kimyasalları sektörüne katkı sunmaya devam eden Kalekim, Kalekim Level Joker ile Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Destek ve seviyeleme aparatı Kalekim Level Joker, iç ve dış cephe kaplama sistemlerindeki metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerine kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında ve seviye farklılıklarını eşitleyerek uygulayıcılara kolay, pratik ve hızlı uygulama imkânı sağlıyor.

İşçilik ve zamandan tasarruf sağlıyor, plastik tüketimini azaltıyor

Uygulama esnasında yapıştırıcı yeterli mukavemete erişinceye kadar kaplama malzemelerini emniyetli şekilde metal taşıyıcı konstrüksiyon üzerinde destekleyen Kalekim Level Joker aynı zamanda kaplama malzemelerinin yatay derz genişliğini ayarlayarak işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar.

Seramik karo, granit seramik karo, porselen karo, Kalesinterflex, kompakt laminant vb. malzemelerin iç ve dış cephe konstrüksiyon üzerine yapıştırma sistemlerinde kullanılan Kalekim Level Joker kaplama malzemelerinin ön yüzeylerindeki seviye farklılıklarını giderip eşit seviyede düzgün uygulama imkânı sağlıyor. Böylelikle cephenin bütünsel yapısı dış etkenlere karşı korunmuş oluyor.

Özellikle büyük ebatlı karoların kaplama malzemelerinin cepheye sabitlenmesini kolaylaştıran ürün uygulama esnasında metal taşıyıcı konstrüksiyona ve kaplama malzemesine zarar vermiyor.

Derz genişliği ayarlanarak, farklı derz aralıklarında kullanılabilen Kalekim Level Joker, 4-16 mm kalınlığındaki kaplama malzemeleri için uygun olmakla birlikte, istenildiğinde ise 16 mm’den daha kalın malzemelere de uyarlanabiliyor.