Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Balkon Ve Gezilebilen Terasların Tadilatında En Pratik Çözümler Kalekim’den

Balkon Ve Gezilebilen Terasların Tadilatında En Pratik Çözümler Kalekim’den

Geliştirdiği ürünlerle tüketici ve profesyonellerin hayatını kolaylaştırarak, sektöre öncülük etmeye devam eden Kalekim, Ultralastic ve Technoflex ürünleriyle, balkon ve gezilebilen teraslardaki mevcut seramik yüzey üzerine su yalıtımı ve seramik üzeri seramik uygulamalarıyla tüketicilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic yüksek dayanımlı, hızlı, ekstra elastik esnek yapısıyla daha sağlam, uzun ömürlü ve konforlu yapıların inşa edilmesini sağlıyor. Ultralastic, ayrıca 2 saat gibi bir sürede yağmura dayanım kazanması ve 16 saatte basınçlı suya dayanıklı hale gelmesiyle hızlı ve güvenilir çözümleri tüketici ve profesyonellerle buluşturuyor.

Yüksek yapışma gücüne sahip, esnek yapıştırma harcı olan 1054 Technoflex ise, S1 sınıfı esneklik özelliği sayesinde ani ısı değişimleri nedeniyle oluşan yüzey gerilimlerine dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor. Uygulama sırasında kolay taraklanabilen ve uzun çalışma süresine sahip olan 1054 Technoflex, düşey yüzey uygulamalarında kayma direnci sayesinde güvenle kullanılıyor.

Kalekim’in, geniş bir uygulama alanı için sunduğu yüksek performanslı 1054 Technoflex; iç ve dış mekanlarda, seramik, doğal taş, traverten, dekoratif tuğla, granit, porselen seramik, klinker, kotto gibi kaplama malzemelerinin beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanmasında, ideal bir yapıştırma harcı olarak kullanılıyor.

Yüzey Hazırlık Aşaması

Öncelikle, mevcut seramik yüzeyin yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmış, temiz, düzgün ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

Uygulamalar öncesinde balkon veya teraslarımızda bulunan kırık veya yerinden oynamış seramiklerin tespitinin ardından, Tamirart 30 kalın tamir harcı ile doldurulmalıdır. Şayet yüzeyde yapısal çatlaklar bulunuyorsa bunun için Tamirart S40 ürününü kullanabilirsiniz. Ayrıca boş kalan yer olursa sağlam bir seramik yapıştırılarak da tamir edilebilir.

Su Yalıtım Uygulaması

Balkon ve teraslarda mevcut seramik üzerine seramik uygulaması öncesinde hızlı, ekstra esnek çift bileşenli seramik altı su yalıtım malzemesi 3029 Ultralastic uygulanmalıdır.

Eski seramik zemin duvar ve köşe birleşim noktaları Kalekim Pah Bandı (Tip III) ile güçlendirilmelidir. Bandın tam ortası birleşim yerine denk gelecek şekilde, ilk katı fırça veya rulo ile sürülmüş su yalıtım malzemesinin üzerine özenli bir şekilde yerleştirilmelidir.

Katlar arasında ortam sıcaklığına bağlı olarak 5-6 saat bekledikten sonra ikinci kat uygulanmalıdır. Yüzey kuruduktan sonra en az 7 gün boyunca tam prizini alması beklenmeli ve 24 saat boyunca sızdırmazlık testleri yapılmalıdır.

 


Seramik Yapıştırma Ve Derz Dolgusu

Su yalıtım malzemesi üzerine seramik yapıştırma uygulamasında büyük alanlı balkon ve teraslarda S1 sınıfı esnek, çimento esaslı 1054 Technoflex seramik yapıştırma harcı ile seramik uygulaması yapılmalıdır.

Derz dolgu uygulamasında ise kolay temizlenebilen, dış hava koşullarına ve mekanik aşınmaya karşı uzun ömürlü, epoksi esaslı derz dolgu 2956 Epotech G mükemmel bir sistem tamamlayıcısı olacaktır.