Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
AGT'den Defne Koz İmzalı Parke Serisi

AGT'den Defne Koz İmzalı Parke Serisi

Ulusal ve uluslararası pazarda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine; MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üreterek, beş kıtada 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren AGT, Tasarımcı Defne Koz imzasını taşıyan “AGT Design by Defne Koz” parke serisini “Bliss” ve “Spark” adlı iki farklı koleksiyon ile kullanıma sunuyor.

“AGT Design by Defne Koz” parke serisi, Tasarımcı Defne Koz’un insan üretimi ve doğal arasındaki dengeye duyduğu merak sürecinden ilham alarak başlayarak, doğal ahşap desenlerini kullanmak yerine, insanın yaratıcılığı ile doğanın güzelliğinin bir araya gelmesinden ortaya çıktı.

Doğal olanla tasarlanmış olanın en iyi yönlerini bir araya getirdiğini belirten Koz,  koleksiyonunda sıcak renkleri, zengin dokuları, organik desenleri ve ahşaba ait doğal özellikleri, geniş yelpazedeki renk çeşitliliğiyle ve insan eliyle yapılmış olanın ayrıştırıcı nitelikleriyle buluşturduklarını söyledi. Tasarlanan desenlerin zenginlik ve derinlik hissiyle biçimlenen AGT Design by Defne Koz parke serisi, doğadan aldığı ilhamı tasarımın yaratıcı gücüyle biçimlendiriyor.

Doğanın parametrik yansıması: Bliss

İki koleksiyondan birincisi olan Bliss Parke Koleksiyonu, özel patentli kilit sistemine, 10 milimetre kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, dört farklı renkten oluşuyor. Doğal damarlara benzeyen yumuşak ve sakin bir desenle tasarlanan koleksiyonda, damarların şekli ve yoğunluğu parametrik tasarımla biçimlendirilmiş. Bliss, ışığın yansımasıyla değişen ipeğin dokusuna benzerliği ile sakin ve huzurlu bir zihne hitap eden ve zengin bir zemin kaplama isteyen tasarımcı, mimar ve iç mimarlar için cazip bir tercih.

Organik ve düz desenlerin güçlü dengesi: Spark

Üst yüzey dokusu ile birebir aynı tasarımıyla dikkat çeken Spark Parke Koleksiyonu ise, özel patentli kilit sistemine, 12 milimetre kalınlığa, AC4 aşınma sınıfına ve 15 yıl ürün garantisine sahip olup, dört farklı renkten oluşuyor. Doğal ahşap damarların, geometrik çizgilerle bir araya getirilerek tasarlandığı zengin bir desen ile,  bu deseni birebir takip eden yüzey dokusuna sahip olan üründe, organik ve düz desenlerin oluşturduğu bir dengeden söz etmek mümkün. Spark,  mimarların güçlü kişiliğe sahip bir desen ve yüzey uygulamak istediği geniş mekanlarda ya da otel lobisi gibi  ortak kullanım alanlarında, etkileyici bir zemin kaplama için iyi bir seçim.