Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
ZeroBuild Forum’21

ZeroBuild Forum’21

  • Diğer

  • 22 Eylül 2021, Çarşamba

  • 26 Eylül 2021, Pazar

Yaşanılabilir bir dünya için enerji verimliliği ve enerji tasarrufu, ülkemiz ve dünyamız açısından büyük önem taşıyor. Enerjinin büyük kısmı ise binalar tarafından kullanılıyor. Tüketilen enerjinin önemli bir kısmının ithal edildiği, enerji tasarrufunun bizlere getireceği kazancın her geçen gün daha iyi anlaşıldığı ülkemizde, sadece binalarda kullanmak için her sene yaklaşık 15 milyar dolar enerji ithal ediliyor. Avrupa Birliği’nde 1 Ocak 2021 itibariyle zorunlu hale getirilen ‘Sıfır Enerji Binalar’a dönüşümün ülke gündemimizde yer alması için ilki 2020 yılının Eylül ayında gerçekleştirilen ZeroBuild Forum’un ikincisinin tarihi ve ana teması 11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası’nda açıklandı. ZeroBuild Forum’21; 22-26 Eylül 2021 tarihinde “Right Now, GO! - Hemen Şimdi, Harekete Geç” sloganı ile gerçekleştirilecek.

ZeroBuild Forum’21 için hazırlıklar başladı

Enerji tüketiminin 30’undan fazlasından sorumlu olan binalar özelinde fosil yakıt tüketimini “sıfır”a indirecek, ülke ve birey ekonomisi, milli güvenlik ve çevre özelinde sıfır enerji binaların kazanımlarının konusunun uzmanları tarafından ele alınacağı ZeroBuild Forum’21, ZeroBuild  Türkiye olarak ZeroBuild Forum kapsamında, 22-26 Eylül 2021 tarihleri arasında 5 gün boyunca yine dijital ortamda, eş zamanlı simultane hizmeti ile gerçekleştirilecek. 

Tüm paydaşlara bir yol haritası sunabilmenin ötesinde ülkemizin sahip olduğu mimarlık-mühendislik-malzeme-inşaat bilgisi ve üretim-sanayi kabiliyetleri ile Sıfır Enerji Binalar’a ulaşmanın aslında hiç de zor olmadığının ortaya konulacağı forum, bu yıl tüm paydaşlara “Right Now, GO!” - Hemen Şimdi, Harekete Geç! diyecek.

Zerobuild Forum’a dair tüm bilgilere, sürekli güncellenen www.turkiye.zerobuild.org web sitesinden ve @zerobuildTR / ZeroBuildTürkiye sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.