Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Erözü Mimarlık
Erözü Mimarlık

Erözü Mimarlık

1970 yılında Yük. Müh. Mimar Metin Erözü tarafından kurulan Erözü Mimarlık bürosu, Antalya'nın ilk 5 yıldızlı oteli olan Talya Otel ile mimarlık hayatına giriş yapmıştır. Metin Erözü ve sonrasında Cem Eeözü’nün mesleki tecrübelerini topladığı Alman mimarlık okulu geleneğini sürdürmektedir.
 
Erözü Mimarlık, rasyonalist, kullanıcı dostu ve işlevsel yönden nitelikli yapılar tasarlayan bir çizgiyi izlemektedir. Bunun yanı sıra, şehir ölçeğinde, yakın çevresine uyumlu, şehir yaşantısına en az yük getirecek çözümler hedeflenmektedir. Çağdaş mimarlığın gerektirdiği özellikleri, tasarımlarına yansıtırken, ilk tasarım aşamasında, inşaatın sonlanmasına dek proje hizmetlerini verebilen ekibiyle, öngörülen bütçe çerçevesinde yapının işletmeye açılmasına son derece büyük önem verilmektedir.
 
Uzmanlık alanı, Endüstri Yapıları, Turistik Yatırımlar, Eğitim yapıları, Alışveriş Merkezleri ve başta BMW ve Mercedes markaları olmak üzere otomobil Sergi ve Servis yapıları olan Erözü Mimarlık, bu alanlarda çeşitli ödüllerin de sahibidir.