Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Crid Architects
Crid Architects

Crid Architects

Crid Architects, İstanbul kentinde 2016 yılında kurulmuş olup, yapılardan kamusal alana, büyük ölçekli kentsel planlamaya kadar mimarlık ve tasarım üzerine odaklanan bir ofistir. Emre Engin ve Merve Keskin tarafından kurulan şirket birçok farklı ofis ile işbirliği içinde işlerini yürütmektedir.

Crid Architects oluşumu, tasarım yapılırken projelerin yerel, bölgesel ve küresel bağlamda düşünülmesi, müşterinin ötesinde toplumsal bir amaç için yapılması gerektiğine inanırlar. Bu bağlamda projelerin kalıcı bir sosyal, ekonomik ve çevresel etki yaratmasını amaçlamaktadırlar. Yapılı çevrenin, şehrin sosyal dokusuna en iyi şekilde entegrasyonu için çalışmaktadır.Projelere yaklaşımları, ayrıntılı araştırma, analiz, mesleki sorumlulukları da gözeterek tasarım ve uygulanması şeklindedir. Bu süreçler aynı zamanda onlar için keşfedici, öğretici ve eğlenceli bir süreçtir.

Projelere hevesle ve merakla çalışmanın, böyle bir yaklaşımın, sürekli değişim içinde olan bir dünyada en iyi tasarım çözümleri geliştirilmesi için en verimli yol olduğuna inanırlar. İyi bir analiz ve net bir şekilde tanımlanmış yaklaşım, başarılı bir tasarımın ayrılmaz bütünüdür. Bu bağlamda doğru soruları sorarak doğru cevabı bulmak için çalışırlar.