Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Çinici Mimarlık
Çinici Mimarlık

Çinici Mimarlık

  • Salacak İskele Arkası Sokak No:7 , Üsküdar, İstanbul, Türkiye
  • 0216-3439887
  • www.cinicimimarlik.com/ 
1963 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi kampüs projesi ve uygulamasını gerçekleştirmek üzere Altuğ ve Behruz Çinici tarafından ankara’da kurulmuştur. Bu tarihten itibaren firma, eğitim ve üniversite yapıları başta olmak üzere, konuttan çeşitli devlet yapılarına kadar uzanan çok geniş bir alanda faaliyet göstererek, proje ve uygulama faaliyetlerinin yanı sıra bazı yapı tekniklerinin Türkiye’deki uygulamalarına öncülük etmiş (çıplak-beton ve prefabrik beton panel uygulamaları gibi), yarışma projeleri ve araştırma çalışmaları gerçekleştirmiştir.
 
Son 35 yılın Türkiye mimarlığında çok önemli bir yer edinmiş olan Çinici Mimarlık ofisi, ulusal ve uluslararası alanlarda önemli ödüllerin sahibidir; bunlar arasında 1985 Simavi Vakfı ve 1986 İş Bankası ödüllerini, 1994 – 4. Ulusal Mimarlık Ödülünü ve TBMM camii proje ve inşaatı dolayısıyla verilen 1995 Ağa han Ödülünü saymak mümkündür.
 
Proje yönetimine Can Çinici’nin katılmasıyla birlikte İstanbul’da faaliyet gösteren firma son 10 yılda özellikle ‘konut’ ve ‘yat limanı’ projeleri konularında özelleşmiştir.