Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
YAPI KATALOĞU’nun yeni “Aktarma Merkezi”: YAPI HUB

YAPI KATALOĞU’nun yeni “Aktarma Merkezi”: YAPI HUB

YAPI HUB, YAPI KATALOĞU’nun üye firmalarına, sektör profesyonellerine, mimarlara, tasarımcılara yönelik  birçok farklı workshop, seminer, sektör buluşmaları vb. önemli etkinliklerin gerçekleşeceği çok amaçlı bir mekan haline geliyor.

YAPI HUB bünyesinde kurulan “Malzeme Kütüphanesi”, sadece YAPI KATALOĞU’nda yer alan firmaların değil, aynı zamanda sektörde büyük önem taşıyan yapı malzeme üretici firmaların ürün kataloglarının, numunelerinin bulunduğu geniş bir katalog görevi görüyor.

Ayrıca YAPI HUB’da kurulan “Malzeme Kütüphanesi” öğrenciler için çok verimli bir kaynak olma özelliğini de taşıyor. Bu anlamda malzeme ve yapı bilgisi dersleri kapsamında YAPI HUB’ın etkin bir biçimde kulllanılması, özel malzeme konularında ilgili firmaların buraya davet edilmesi, bu malzeme laboratuvarına yönelik karşılıklı etkinlikler gerçekleştirilmesi vb. konularda hizmetler verilmesi hedefleniyor.

YAPI HUB, YAPI KATALOĞU ekibine ait bir ofisten ziyade, yapı, mimarlık ve inşaat sektörlerini her türlü bağlamda buluşturmayı hedefleyen, bu sektörlerin birbiriyle bilgi alış-verişini kurmasını amaçlayan, bünyesinde düzenlenmesi planlanan birçok farklı etkinlikle Türkiye’de ve dünyada sektörel açıdan önem arz eden farklı noktalara değinerek çözüm aranmasını öngören önemli bir “aktarma merkezi” haline geliyor.