Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Harika Web Site Tasarımları - III

Harika Web Site Tasarımları - III

Bilişim Sektörü Ana Sayfa Örnekleri

 

PREZI

38
prezi.com

Bu sayfa net bir bilgi hiyerarşisi ve düşünce dizisi üzerine kurulmuş. Bilmeniz gereken her şey; bir video, şirket etiketi ve net bir harekete geçirici mesaj aracılığıyla birkaç pikselle aktarılmış. Prezi’nin hedef kitlesi daha derin bilgi isteme ihtimaline karşı video da akıllıca bir eklenti.

FUNCTION POINT

2017-12-28 11_15_47-Function Point _ Project Management Software for Agencies
functionpoint.com

Funtion Point’in web sitesi, tüm tasarım elementlerinde tutarlı bir görünüm ve his yaratmayı başarıyor. Sitenin illüstrasyon, stil ve renk seçimi tasarımı geliştirmeye ve görsel bir hiyerarşi yaratmaya yardımcı oluyor.

CSS PIFFLE

40
csspiffle.com

Bu sayfadaki tek bir eyleme geçirici öğe (ortadaki kırmızı buton), ziyaretçilerin dikkatini çekiyor ve simgeye tıklamalarını sağlıyor. Optimizasyon uzmanları bu tür öğeler için kırmızı rengi kullanmada fikir ayrılıkları yaşıyor ancak bu sitenin renk paleti göz önüne alındığında kırmızı renk işe yarıyor.

URBAN BOUND

41
urbanbound.com

Urban Bound’un burada yaptığı gibi, eyleme geçirici öğeyi sayfanın merkezine koymak, sitedeki en önemli bilgiye bir odak yaratmayı sağlayan harika bir ana sayfa tasarım örneğidir.

TASARIM TÜYOSU 5

KULLANICI İÇİN OPTİMİZASYON SAĞLAYIN

Web sitenizin her kısmı, ekranınızın diğer ucundaki kişi için tasarlanmış olmalıdır –ziyaretçileriniz için. Bunu başarmak için kullanabileceğiniz birkaç tasarım aracı var: ızgara sayfa düzeni (Scotch and Soda’ya bir göz atın), izleyicinin gözünü yönlendiren oklar ve simgeler (ki bunu Rezdy çok iyi yapıyor) ve okuyucunun ilgisini çekecek interaktif elementler (tıpkı REI’nin yaptığı gibi)

Profesyonel Hizmet Sektörü Ana Sayfa Örnekleri

WHO IS WILDLIFE

42
whois.wildlife.la

Bu site neredeyse tamamen markalaşmaya odaklanıyor. Hem güçlü, eşsiz bir görsel hem de geleneksellikten uzak eyleme geçirme çağrısı sitenin estetiği ile uyuşuyor. Ancak siteyi geliştirecek şöyle bir şey önerebiliriz: Ziyaretçilere “vahşileşmek” mesajının ne anlama geldiği daha açık anlatılabilir.

 

SAGMEISTER WALSH

44
sagmeisterwalsh.com

Bu sayfa, sitedeki gezinti olgusunu benzersiz bir şekilde ele alıyor. Zeminde bulunan her öğe sitede gezinmek için tıklanabiliyor. Arttırılmış gerçeklik olarak adlandırılan bu yöntem, siteyi diğerlerinden ayırıyor.

 

MADWELL NYC

46
www.madwell.com

Mükemmel grafik ve tasarım işlerini kullanarak Madwell; şirket portföyünü basit ancak etkili bir şekilde sergileyen temiz bir ana sayfa deneyimi sunuyor.

 

RYAN EDY

48
www.ryanedy.com

Bir profesyonel fotoğrafçılık sitesi olarak, ana sayfadaki çarpıcı fotoğraf, ziyaretçilerin beklentilerini karşılıyor. Site ayrıca basit bir gezinti deneyimi ve ziyaretçilerin şirketin işlerini daha çok görebilmesini sağlayan bir dizi fotoğraf sunuyor.

NEW BREED

49
www.newbreedmarketing.com

New Breed’in web sitesi farklı birçok içeriği etkili bir şekilde dengeliyor ve hepsini iyi organize edilmiş, kolay anlaşılabilen bir sayfada sunuyor.

 

 

FANCY RHINO

52
fancyrhino.com

Şirketlerini ana sayfaya gömülmüş bir video ile sergileyen sitelere bir başka örnek de Fancy Rhino. Sayfanın gezinti ve kenar çubuğu, öne çıkmaya yetecek ancak ilgiyi açıkça sayfanın asıl hedefi olan videodan uzaklaştırmayacak kadar sade tasarlanmış.

 

TASARIM TÜYOSU 6

GERİ ÇEKİLİP BAKIN

Sitenin tasarımını bitirdiğinizde, son bir kez geri çekilin. Web siteniz anlık testi geçiyor mu? 3 ile 5 saniyelik bir süreçte, birisi sizin sitenize bakıp şirketinizin ne olduğunu, ne yaptığını ve sizin ziyaretçilerin sitede ne yapmalarını istediğinizi anlayabilir mi?

Eğer cevabınız hayırsa sayfanızın metinlerini ve tasarımını, vermek istediğiniz önemli mesajları en iyi iletecek şekilde tekrar gözden geçirin. Anlık testi başarıyla geçen birkaç sayfa görmek ister misiniz? O zaman Jib, TV Safety ve Italian Kitchen sayfalarına göz atabilirsiniz.

PEKİ YA SONRA?

Bu örneklerin markanızı temsil eden bir stil bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Etkili bir web sitesi üç şeyi iyi yapar: şirketin ne olduğunu, ne yaptığını açıklamak ve tek bir eyleme geçirici öğe ya da iyi tanımlanmış seçenekler aracılığı ile ziyaretçilere sitenizde ne yapmaları gerektiği hakkında direktif vermek.

Kendi online deneyiminizi geliştirirken bu üç hedefi aklınızdan çıkarmayın. Öncelikle, şirketinizin markasını yansıtacak bir tasarım seçin. Ardından yukarıdaki soruları cevaplayın. Son olarak, tasarımınızın her aşamasında kullanıcıyı göz önünde bulundurun.

Ekranınızın diğer tarafında gerçek insanlar var. Onların ihtiyacını karşıladığınız sürece gerçekten harika bir ana sayfanız olacaktır.