Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Aykut Erol Design Studio
Aykut Erol Design Studio

Aykut Erol Design Studio

Aykut Erol, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi'nde endüstriyel ürün tasarımı okudu. Daha sonra İtalya'daki Domus Academy ve Naba'da eğitimlere katıldı. Yaklaşık 25 yıldır kendi adını taşıyan Teşvikiye-İstanbul'daki ofisinde çalışmalarına devam ediyor.
 
Samimi, sade, çevreye duyarlı, erişilebilir ürünlerin tasarımcısı Aykut Erol, Ministry of Culture Achievement Award, Design Turkey Award Yılın En İyi Tasarımı, American Good Design, Designpreis Deutschland, IF Design Award, International Design Excellence Awards, Interior Design Best of year, ICONIC Awards , Architizer A+ International Design Awards olmak üzere birçok yerli ve uluslararası ödül aldı.
 
2007 yılında Elle Decor International ve tasarım eleştirmeni Andre Putman tarafından içinde Marcell Wanders ve Zaha Hadid’in yer aldığı dünyada takip edilen 23 tasarımcıdan biri olarak gösterildi. Önemli tasarım etkinliklerine konuşmacı ve jüri üyesi olarak katıldı ve ürün tasarımlarını uluslararası alanda önemli fuarlarda sergiledi.
 
2011 yılında Aykut Erol’un seçilen ürünleri kalıcı koleksiyonları için Frank Ghery-Marta Herford Müzesi tarafından satın alındı.