Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Savaş Çelik Elek
Savaş Çelik Elek

Savaş Çelik Elek

Güneşin doğuşu ile işbaşı yapan ve batışı ile ‘paydos’ diyen bu öykünün hikâyesi 1945 senesinde Karaköy, Perşembe pazarında başlar. Yokluk zamanının çetin ve zor şartları ile imalat yapmaya başlayan firma, bulmacalarda metal iplik olarak belirtilen telden sinek teli imal ederek sanayi kervanına katılır.
 
O günkü koşullarda, dokuma çıkrıkları ile yapılan üretim bugün tamamı ile bilgisayar teknolojisine entegre olmuş makinalar zinciri ile devam etmektedir. Bugün 7.000 m2 kapalı sahada üretim yapan firma aynı zamanda kendi ham maddesi olan yüksek mukavemetli yaylık çelik teli, son teknoloji makinalarda soğuk çekme kalibrasyon usulü ile DIN 17223 ve TS 2500 standartlarına uygun olarak imal etmektedir.
 
2002 yılından günümüze makina ve bina yatırımlarının yanı sıra yurt dışına açılan firma, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Güney Amerika ve Kuzey Afrika’da satış noktaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Artan kapasite ve ürün çeşitliliği ile değişik sektörlere hitap etmeye başlayan firma, Avrupa’nın sayılı dekoratif mesh üreticileri ile işbirliğine girerek bazı kalemlerde yurtdışından temin yolu ile bazılarında ise kendi tesisinde imal ederek faaliyetine devam etmektedir.