Kalsiyum Aluminat Çimentosu/ISIDAÇ 40

Marka: Çimsa

Türkiye’nin ilk ve tek kalsiyum aluminat çimentosu ISIDAÇ 40 ticari ismiyle 2002 yılından itibaren ilk kez ve sadece Çimsa tarafından üretilmektedir. Kalsiyum aluminat çimentosu portland çimentolarının çok ötesinde mukavemet kazanma özelliklerine sahiptir.


Çimento fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Çimento teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Çimento Priz hızlandırıcı beton katkısı
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Havaalanı pistleri, köprü, baraj savakları, otoyollar ve döşeme yolları, madencilik, boru ve atıksu mühendislik uygulamalarında, kanalizasyon sistemlerinin iç kaplamalarında, hayvan barınaklarında, endüstriyel kazanlarda, merdivenlerde, lentolar ve hatıllarda, toplama rögarlarında, fabrika zeminlerinde ve prekast eleman imalatlarında kullanıma uygundur.
ISIDAÇ 40 belirli oranda portland çimentosu ile karıştırıldığında priz süresini azaltma-uzatma imkânı vermektedir. Bu özelliği ile yapı kimyasalı uygulamalarında ani sertleşen tıkaç harcı, tamir harcı, kendiliğinden yerleşen şap imalatlarında kullanılır. Isıya dayanıklı agregalarla birlikte kullanıldığında 1300 °C' ye kadar sıcaklık dayanımına sahiptir.

2Teknik Özellikler

Normal çimentoların 28 günde kazandığı mukavemeti ISIDAÇ 40, 6 saatte kazanabilir.
Çok yüksek aşınma mukavemeti, sülfat ve asit direncine sahiptir.
Yüksek hidratasyon ısısı sebebiyle, soğuk havalarda (-10 °C sıcaklığa kadar) uygulama imkânı sağlar.

3Kalite Garanti Belgeleri

TSE, CE, EN 14647