Isı Yalıtımı & Emniyet ve Güvenlik & Gürültü Kontrolü | Temperlenebilir Low-E Cam

Marka: Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, Şişecam’ın temperlenebilir ısı kontrol camıdır. Temperlenebilme özelliği ile emniyet ihtiyacını karşılar. Türkiye’de Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleridir. Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam ürün ailesinde yer alan ürünler iki sayı ile ifade edilmektedir. Bu rakamlardan ilki güneş ışığı geçirgenlik %’sini, ikincisi ise güneş enerjisi toplam geçirgenlik değerini (solar faktör veya g değeri) ifade eder.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Isı Yalıtımı & Emniyet ve Güvenlik & Gürültü Kontrolü | Temperlenebilir Low-E Cam ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Cephede cam ölçüleri genişlediği, giydirme cephe ve alüminyum doğrama sistemleri yaygınlaştığı için emniyet, mukavemet ve ısıl kırılma gibi gerekçeler ile özellikle cephe camlarının büyük bölümünde dış cam ünitesi olarak temperli emniyet camına gereksinim artmakta olup emniyet gereksinimin yanı sıra, güneş kontrolünden çok ısı kontrolüne ihtiyaç duyulan soğuk iklimlerde ve soğutma ihtiyacı bulunmayan projelerde, yüksek ışık geçirgenliği de sağlayan Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam ürün ailesinde yer alan Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53 veya 80/64 tercih edilebilir.
Özellikle soğuk iklim bölgelerinde hem dış, hem de iç cam ünitesinde de Temperlenebilir Low-E Cam ürünlerinin kullanıldığı üç camlı yalıtım camı üniteleri sayesinde çok daha etkin ısı kontrolünün yanı sıra, yüksek ışık geçirgenliği de sağlanabilir.
Sıcak iklimlerde ise; güneş kontrol camları ile birlikte etkin ısı yalıtımı için çift cam ünitesinin iç camı olarak Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53 veya 80/64 tercih edilebilir.
Konut, otel, hastane, mağaza vitrin camları ve kış bahçesi vb. projeler için uygun çözümler sunar.
Avantajlar
• Isı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlar.
• Isıtma giderlerini azaltır.
• Şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez.
• Mimari trendler doğrultusunda binalarda cam yüzeylerinin genişlemesi ce cam kalınlıklarının artması ile doğan emniyet ihtiyacını karşılar. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır.
• Güneş ısısından maksimum fayda sağlar.
• Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler ve cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir.

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53:
Özellikle soğuk iklim bölgelerinde hem dış, hem de iç cam ünitesinde de Temperlenebilir Low-E Cam ürünlerinin kullanıldığı üç camlı yalıtım camı üniteleri sayesinde çok daha etkin ısı kontrolünün yanı sıra, yüksek ışık geçirgenliği de sağlar. Sıcak iklimlerde ise; güneş kontrol camları ile birlikte etkin ısı yalıtımı için çift cam ünitesinin iç camı olarak tercih edilebilir.
Soğuk iklimler ile klima gereksinimi bulunmayan, güneş kontrolünden daha çok ısı kontrolü sağlanması gereken konut, okul, otel, hastane, kış bahçesi vb. projeler için ideal çözümler sunar.

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 80/64:
Güneş kontrolünden daha çok ısı kontrolüne ihtiyaç duyulan soğuk iklimlerde, özellikle üç camlı yalıtım camı ünitelerinde hem dış ve hem de iç camda birden kullanılarak çok etkin ısı kontrolünün yanı sıra, çok yüksek ışık geçirgenliği ile maksimum şeffaflık, düşük dış/iç yansıtma özelliği sayesinde de iç-dış bütünlüğü sağlar. Sıcak iklimlerde ise; güneş kontrol camları ile birlikte etkin ısı yalıtımı için çift cam ünitesinin iç camı olarak tercih edilebilir.
Soğuk iklimler ile klima gereksinimi bulunmayan, güneş kontrolünden daha çok ısı kontrolü sağlanması gereken mağaza vitrin camları, konut, okul, otel, hastane, kış bahçesi vb. projeler için ideal çözümler sunar.
*İtalya’da üretilen Climax Nötral 80/64 markasıyla tempersiz muadili

Avantajlar
• Isı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlar.
• Isıtma giderlerini azaltır.
• Şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez.
• Mimari trendler doğrultusunda cephede cam ölçülerinin genişlemesi ve cam kalınlıklarının artması ile birlikte giydirme cephe ve alüminyum doğrama sistemlerinin yaygınlaşması nedeniyle emniyet, mukavemet ve ısıl kırılma gibi gerekçeler ile cephe camlarının büyük bölümünde dış cam ünitesi olarak temperli emniyet camına gereksinim artmaktadır. Temperli olarak kullanıldığında bu emniyet gereksinimi karşılayarak cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır.
• Güneş ısısından maksimum fayda sağlar.

• Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, düzcam üzerine vakum ortamında elektron saçılma yöntemi ile ince bir metal/metaloksit tabakanın uygulanmasıyla elde edilen hat dışı kaplamalı camdır.
• Temperlenebilir Low-E Cam ürün ailesinde yer alan ürünler iki sayı ile ifade edilmektedir. Bu rakamlardan ilki güneş ışığı geçirgenlik %’sini, ikincisi ise güneş enerjisi toplam geçirgenlik değerini (solar faktör veya g değeri) ifade eder.

Isı kontrol kaplamalı cam Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, "TS EN 1096 Cam- Yapılarda Kullanılan- Kaplamalı Cam" standardına uygun olarak üretilmektedir.