Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Su Yönetimi, Hycleen ile Tam Otomasyon

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Su Yönetimi, Hycleen ile Tam Otomasyon

Taşyapı İnşaat tarafından yenilenerek hizmete açılan Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi, yılda 1 milyon 500 bin ayakta olmak üzere 50 bin yatan hastaya hizmet verecek şekilde, gelecekte her türlü değişim ve gelişime açık olarak tasarlanmış bulunuyor. Sismik İzolasyon Tekniği ve Akıllı Bina Teknolojisiyle inşa edilen ve enerji tasarruf sistemleri ile donatılan hastanenin temiz su tesisat sistemlerinde ise dünyada bir ilk olan Hycleen Otomasyon Sistemi kullanılıyor.

GF tarafından geliştirilen Hycleen Otomasyon Sistemi, sıhhi tesisat otomasyonu ve güvenli temiz su tedariğinde bir devrim niteliği taşıyor. GF Hakan Plastik tarafından kurulan ve teknik hizmeti sunulan sistem, tesisatın homojenize hale getirilmesi ile özellikle hastane gibi bağışıklık sistemi baskılanmış kişilerin bir arada yaşadığı yerlerde insan sağlığına maksimum katkı sağlarken; işletmelere de enerji ve yönetilmesi kolay tam otomasyon gibi noktalarda destek oluyor.

Ana Ekran, vanalar, güç kaynağı ve veri iletim kablolarından oluşan sistem, önleme, izleme, müdahale ve risk değerlendirmesi süreçleri ile tesisattaki su kalitesini kontrol altında tutuyor. Sistem, bileşenleri ile otomatik olarak elde ettiği verilerle hassas hidrolik ayar kontrolünü gerçekleştirerek termal dezenfeksiyon yapılmasını ve düzenli su değişimini sağlıyor. Böylece suyun durağanlığı ile oluşacak bakteri türlerinin üremesini engelliyor. Tam otomasyon ile kontrol edilen sistem, kontrol ve yönetiminde insan iş yükünü ve hata payını da minimize ediyor.