Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Dış Cephe Mantolamada Uzman!

Dış Cephe Mantolamada Uzman!

Enerji tasarrufu, enerji verimliliği, enerjinin etkin kullanımı, enerjinin geri kazanımı gibi ifadelerin gitgide daha önemli hale geldiği günümüzde, birey düzeyinden başlayarak kurum ve sektör seviyesinde de toplam enerji tüketiminin nasıl düşürüleceği ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir. Her sektör kendi dinamiklerini ve enerji kullanım parametrelerini gözeterek  enerji tasarrufunu artıracak uygulamalar ve malzemeler geliştirmektedir. Örneğin, otomotiv sektöründe yakıt tasarruflu motorlar geliştirilirken, beyaz eşya sektöründe enerji verimliliği yüksek ürünler konusunda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Ülkemiz bazında ve dünya ölçeğinde giderek gelişen yapı sektörü için de enerji tasarrufu veya enerji verimliliği denilince akla mantolama gelmektedir.

Mantolama veya bir diğer genel kullanımı ile dış cephe mantolama; tasarımı, büyüklüğü, hangi amaçla kullanıldığı, vb. faktörler fark etmeksizin her yapıya, dış yüzeylerinin uygun mantolama malzemesi ve uygun mantolama tekniği ile kaplanması suretiyle uygulanan bir işlemdir. Günümüzde inşa edilen her yapı için artık en temel ve en gerekli uygulamalardan biri olan mantolama ile yapıların ısı kayıpları en aza indirilerek başta kış ayları olmak üzere yılın her döneminde enerjiden tasarruf sağlanabilmektedir. Havaların soğuması ile konut, hastane, okul, iş yeri, alışveriş merkezi, fabrika, vb. olmak üzere her yapı için artan ısınma maliyetleri mantolama sayesinde minimuma indirilmektedir. Aynı şekilde, sıcak mevsimlerde de yine ortamların konfor şartlarına getirilmesi için harcanan iklimlendirme maliyetleri de yine en aza düşmektedir. Mantolamanın ısı tasarrufu yanında yapı ömrünü uzatma; rutubet, nem, küf, vb. oluşumları engelleme ve daha temiz, hijyenik ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturma gibi avantajları da bulunmaktadır. Bu bağlamda, mantolamanın hem parasal hem de insan ve çevre sağlığı açısından faydaları bulunmaktadır.

Mantolama uygulamalarının bu kadar gerekli bir hale gelmesi ve giderek yaygınlaşması, yapı sektörü içerisinde ayrıca ele alınması gereken bir alan olmasını sağlamıştır. Bu sebeple, bazı firmalar mantolama malzemesi üretirken, bazı firmalar uygulama hizmeti vermektedir. Bunun yanında yine bu malzemelerin tedarikini gerçekleştiren veya bu konuda danışmanlık ve eğitim hizmeti veren firmalardan bahsetmek mümkündür. Her firma, mantolama konusundaki bilgisini, uzmanlığını ve tecrübesini kullanarak bu sektörde yer edinmeye çalışmaktadır. Mantolama sektörünün giderek büyümesi, firma sayısının artması ve iş hacminin genişlemesi, sektördeki farklı fiyatların görülmesinin de önünü açmış durumdadır. Öyle ki, aynı uygulama için farklı firmalardan çok değişken mantolama fiyat teklifleri alabilmek mümkündür. Yine, üretici firmalar, mantolama ürünlerini farklı fiyat politikaları ile piyasaya arz etmektedir.

Dış cephe mantolama konusunda sahip olduğu bilgi, birikim, tecrübe ve uzman kadrosu ile türü, ölçeği ve kullanım alanı fark etmeksizin her yapı için hizmet sunan Kale Yapı Yalıtım, müşterilerden ve diğer paydaşlarından aldığı güç ile kısa ve uzun vadede koyduğu hedefleri bir bir gerçekleştirmektedir. Asıl uzmanlık alanı mantolama olan Kale Yapı Yalıtım’ın hizmet verdiği diğer alanlar arasında su, ses ve yangın yalıtımı, çatı yalıtımı, bakımı ve onarımı, dış cephe boya, mermer, fayans ve seramik gibi uygulamalar gelmektedir. Firma, “Yalıtımda Kale Gibi Standartlar” sloganıyla çıktığı yolda, müşterilerinin memnuniyeti ve olumlu geri dönüşleri ile her geçen gün daha da güçlenmekte ve var olan gücüyle daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır. Kendisine, hizmet standartlarını her geçen gün iyileştirme, müşteri memnuniyeti odaklı yönetim prensiplerini benimseme, pazar payını artırma gibi misyonlar edinen Kale Yapı Yalıtım’dan istenilen konuda bilgi alınabilmekte ve hizmet talebinde bulunulabilmektedir.