Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Bien ve İdealist İç Mimarlık Derneği İşbirliği ile Gastronomi, ‘aydabir’e Taşındı

Bien ve İdealist İç Mimarlık Derneği İşbirliği ile Gastronomi, ‘aydabir’e Taşındı

Address İstanbul’da, İç Mimar Erhan Sağır moderatörlüğünde yapılan etkinlikte; Şef Hazer Amani ve İç Mimar Efe Urgunlu konuşmalarıyla katılımcılara ilham verdi.      

Gastronomi, özgür ve samimi bir dilde, alışılmışın dışında ele alındı

Gastronomi konusunun özgür ve samimi bir dilde, alışılmışın dışında ele alındığı söyleşide ünlü Şef Hazer Amani; sektördeki deneyimlerini, değişen gastronomi kültürünü ve restoran tasarımlarının gastronomiye etkilerini paylaştı. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan ünlü şef, deneyim ve görüşleriyle gastronomi alanında iç mekan tasarımları yapmak isteyenlere yol gösterdi. Söyleşinin moderatörlüğünü yapan İç Mimar Erhan Sağır, Hazer Amani ile hayata geçen Fireroom adlı restoranın tasarımsal süreçlerini ve kullanıcı ihtiyaçları ile tasarımı nasıl bir araya getirdiğini aktardı. Söyleşide iç mimarlık mesleğinin zorluklarını, avantajlarını ve gereklerini anlatan İç Mimar Efe Urgunlu; tasarımlarındaki ilham kaynağının detaylarını dinleyicilerle paylaştı. Gastronominin iç mimarlığa, iç mimarlığın gastronomi kültürüne olan etkilerini de anlatan Urgunlu, mimar adayları ve meslektaşlarının sorularını yanıtladı. 

Bir sonraki konu Metaverse ve Mimarlık olacak

Mart ayında ilki yapılan ve dokuz ay boyunca devam edecek söyleşi dizisi ‘aydabir’in bir sonraki konusu Metaverse ve Mimarlık olacak. Tüm söyleşiler İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nin YouTube kanalından yayınlanacak.