Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Form Endüstri Tesisleri
Form Endüstri Tesisleri

Form Endüstri Tesisleri

  • Kazım Karabekir Mah. Pancar Organize Sanayi Bölgesi 7. Cadde No:13 Ayrancılar, Torbalı, İzmir, Türkiye
  • 0232-8642100
  • www.formfabrika.com 
Form Endüstri Tesisleri , Form Grubun imalat firması olarak 50 yıllık deneyimi ile izmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi'nde 20,000 m2 açık alan üzerinde  kurulan 14,000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında çevreye duyarlı ve yenilikçi faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Form Endüstri Tesisleri A.Ş.'nin üretim faaliyetleri iki ana başlık altında toplanabilir;
 
Satış ve pazarlaması kendi ekibi tarafından yapılmakta olan enerji verimli Endüstriyel Çözümler kapsamında firma, Doğal Havalandırmalı Duman Tahliye Sistemleri, Evaporatif Soğutma Üniteleri ve Gün Işığı Doğal Aydınlatma Sistemleri üretmektedir.
 
OEM bazda üretilip satış aktiviteleri diğer Form şirketleri tarafından gerçekleştirilen klima imalatlarında ise, kendi AR-GE’ si ile dizayn ve imal ettiği, Su Kaynaklı Isı Pompaları ve Fancoil üniteleri ile LENNOX lisansı altında imal ettiği Paket Klima cihazları yer almaktadır. Form Endüstri Tesisleri A.Ş. Paket Klimalar konusunda LENNOX'un lisans hakkı verdiği dünyadaki tek üreticidir.
 
2020 yılında bu ürün gamına ek olarak Form Endüstri Tesisleri A.Ş. kendi Ar-Ge çalışmalarının sonucunda yeni bir Antiviral Hava Temizleyici olan NEFFES’ i geliştirmiştir. NEFFES, rakipleri arasında UV C sterilizasyon lambaları ve Hepa filtreden oluşan 4 aşamalı filtre sistemi ile öne çıkmaktadır.
 
Form Endüstri Tesisleri A.Ş. Türkiye’de ilk ve tek EN 12101-2 standartlarına uygun CE belgeli ve yerli üretim Duman ve Isı Tahliye Kapağı TROKE’u üretmektedir. Buna ek olarak Alman RODA Duman Tahliye ve Doğal Havalandırma üniteleri ile LAMİLUX Duman Tahliye ve Günışığı Sistemlerinin Türkiye’deki tek distribütörü olup, doğal havalandırma, günışığı aydınlatma ve duman kontrolü konularında profesyonel çözümler sunmaktadır.
 
FESKLİMA Endüstriyel Evaporatif Soğutma Üniteleri ile yıllar içinde çok önemli referanslara imza atmıştır. Türkiye ve yurt dışında 5000’den fazla çalışan ünitelerimizle minimum enerji ile maksimum serinletme sağlanmaktadır.
 
Evaporatif soğutmadaki bir diğer ürün ise, hava soğutmalı grupların, küresel ısınma sonucu tasarım sıcaklıklarının üzerinde çalışması ile yüksek enerji sarfiyatı, arızaya geçiş ve verimde düşme problemleri FESCHILL Evaporatif Kondenser Ön Soğutma Üniteleri ile önlenmektedir. 
 
Türkiye’de ilk ve tek yerli imalatçısı olduğumuz SUNVIA Güneş Tüpü - Günışığı Doğal Aydınlatma Sistemlerimiz, sıfır enerji ile gün ışığını karanlık mekanlara taşıyarak hem
müşterilerimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Firmamızın yeşil enerjiye verdiği önem, imalat faaliyetlerimizi yoğun olarak bu konuya yönlendirmiştir.
 
Form Endüstri Tesisleri A.S, hem enerji verimli Endüstriyel Çözümleri hem de Klima Çözümleri konusunda, sürekli yeni ürün geliştirme çalışmalarını devam ettirmektedir.