Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Dyo Boya
Dyo Boya

Dyo Boya

DYO'nun hikayesi 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi” ile başlıyor. Bu küçük dükkanda 1941’de başlayan boya imalatı 1954 yılında Durmuş Yaşar ile oğulları Selçuk Yaşar ve Selman Yaşar tarafından İzmir'de açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile sektörün öncüsü olmanın gururunu yaşıyor.
 
“Boya”nın Önemi
 
DYO için boya, büyük bir tutku. Yaşam alanlarımızdaki duvarları renklendiren “Dekoratif Boyalar” aynı zamanda bu yüzeylerin yıllarca korunmasını sağlıyor. Evlerimizdeki beyaz eşyalardan denizlerdeki gemilere, geçtiğimiz yollardaki çizgilerden üretim tesislerindeki ekipmanlara kadar her türlü alan için geliştirilen “Endüstriyel Boyalar” ise bu yüzeylerin tüm dış koşullara karşı dayanıklılığını artırıyor. Kattığı bu değerden dolayı, bulunduğu sektörden ve yaptığı işten gurur duyuyor.
 
Sektör Çeşitliliği
 
DYO ülkemizin her alanında boya ihtiyacını karşılarken, sektörün de gelişimine katkı sağlıyor. Her biri uzmanlık gerektiren özellikli boyalarını, inşaat, mobilya, savunma sanayii, otomotiv, denizcilik, enerji sektörleri için hiç durmadan geliştiriyor. DYO Transocean, DYO Toz, DYO Protective gibi özellikli boyların yanı sıra, yalıtım ve doymamış polyester reçineleri gibi uzmanlık gerektiren üretimleri ile tüm sektörlere değer katıyor. Boya sektörünün tüm alt segmentlerinde üretim yapan Türkiye’nin tek şirketi olmanın gururunu yaşıyor.
 
İnsan Odaklı Ürün ve Hizmetler
 
DYO kurulduğu günden beri her zaman çözüm odaklı çalışıyor. Çok farklı sektörlerden müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ediyor, ürünler geliştiriyor ve onların çözüm ortağı oluyor. DYO, Dewilux, Casati, Dyotherm ve Klimatherm markaları ile farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik olarak 1.200 ürün, 3.500 ambalaj ve 60.000 farklı renk sunuyor. Sanayi boyaları çalışmaları kapsamında, otomotivden beyaz eşyaya, radyatörden döküme, TV üretiminden savunma sanayiine kadar Türkiye’ye, topluma ve müşterilerine yüksek değer katan ürünler üretiyor. Dekoratif Boyalar sektöründe ise geliştirdiği ve tüketicilere sunduğu insan odaklı ürünlerin yanında sağladığı hizmetler de DYO için çok değerli. Satış öncesinde, sonrasında sunduğu teknik destek, gerçekleştirdiği renk ve dekorasyon danışmanlık hizmetleriyle tüketicilerin mutluluğu için çalışmaya devam ediyor.
 
Bilim Odaklı Yaklaşım
 
DYO araştırmayı seviyor. Kuruluşu 1971’e dayanan, boya ve kimya sektörünün ilk Ar-Ge merkezi ünvanına sahip. DYO Ar-Ge Merkezi'nin 2013 yılında kimya sektörünün en başarılı merkezi seçilmesinden gurur duyuyor. Bugün, Çiğli ve Gebze işletmelerinde nanoteknoloji çalışmaları da gerçekleştirebilecek kapasitede iki Ar-Ge merkezi bulunuyor. 
 
Sürdürülebilirliğe Verdiği Değer
 
DYO “Yarınlar İçin Değer” sürdürülebilirlik projesi kapsamında gerçekleştirdiği, “Öğrenmeye Değer”, “Ustalığa Değer”, “Okullara Değer” temalı projeleriyle bilimsel veri ve temele dayanan sürdürülebilirlik uygulamaları yaratarak daha iyi bir gelecek inşa etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında 53 yıldır hayata geçirdiği DYO Sanat Ödülleri organizasyonu ve mimarlarla olan işbirlikleriyle, toplumla beraber ve toplum için çalışmaya devam ediyor.
 
Uluslararası Çalışmalar
 
DYO uluslararası anlamda güçlenmeye devam ediyor. Ürünlerini yurt dışındaki iş ortaklarıyla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunuyor ve 40’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Aynı zamanda, Rusya Krasnodar’da bulunan fabrikasında ürettiği ürünlerle, Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarındaki etkinliğini korumaya devam ediyor.
 
Ekosistemle Kurduğu Güçlü İletişim
 
DYO'nun kurulduğu günden beri çalışanları, tüketicileri, endüstriyel müşterileri, bayileri, ustaları, tedarikçileri ve iş ortaklarıyla kurduğu sağlam bağ ve güçlü güven duygusu markanın nesilden nesile aktarılmasını sağlamıştır. Bu duygu ile şirket, bireylerin yürekten bağlı olduğu ve kendilerini ait hissettikleri bir topluluğa dönüşmüştür. DYO; etik, dürüst, öncü ve lider duruşuyla insanların hayatlarına uzun yıllar dokunmaya ve yaşamlarını renklendirmeye devam edecek.