Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat "Sit, Stand, Walk!"

Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat "Sit, Stand, Walk!"

  • Sergiler

  • 22 Kasım 2018, Perşembe

  • 26 Ocak 2019, Cumartesi

  • Tuna Ofis-Genel Müdürlük

Tuna Ofis’in tasarım ve çağdaş sanatın gelişimine destek vermek amacıyla başlattığı “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat” projesinin ikinci sergisi 22 Kasım’da açıldı. artnivo.com işbirliğiyle hayata geçirilen ve 26 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek sergi “Sit, Stand, Walk!”, Inez Piso küratörlüğünde gerçekleşiyor.

Çalışma alanlarında yer alan objelerin form ve renklerinin ardına saklanmış güç ilişkileri ve alanın tasarımındaki belirlenmiş kelimelerin kullanılışının ardındaki ajanda sergiye yönünü vermektedir. Objelerle ayırdığımız ve şekillendirdiğimiz alanlar çalışma, oturma, kalkma ve yürüme biçimlerimizi şartlandırmaktadır. Bu alanlar, iş hayatında günlük rutinimizi gerçekleştirirken bizim nasıl hareket edeceğimize ve bu alanları nasıl kullanacağımıza müdahale etmektedir. Sergi, yaşam alanları tasarlanırken varsayılan hiyerarşi ve cinsiyet rollerini temel alarak, temsil ve kimlik üzerine karmaşık güç ilişkilerinin yer aldığı iş hayatının dış görünüşündeki masumiyet üzerinde durmaktadır.

Fatma Çiftçi, Burak Delier, Nejbir Erkol, Okay Özkan ve Belçim Yavuz’un un katıldığı sergide, Tuna Ofis showroom katlarına yerleştirilen video, performans, müdahale, yerleştirme ve sergi süresince farklı zamanlarda düzenlenecek atölye çalışmaları yer almaktadır.

Adres:

Tuna Ofis-Genel Müdürlük | Bağlarbaşı Kısıklı Cad. No.18 34692 Altunizade, İstanbul

Ziyaret Saatleri:

Pazartesi - Cuma 10:00 - 18:00