Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Dora Konsept Mimarlık

  • 2016

Akkent Twins Trade (ATT), 10012 m² arsa alanı üzerine kurulu, 3 bloktan oluşan bir karma kullanım projesidir. Yatay bazada yer alan blokta, alışveriş merkezi, bu yatay baza üzerinde yükselen 2 adet blokta ise ev ofisler bulunmaktadır.
 
ATT merkezi bir kavşak noktasındadır. Bölgede yer alan en büyük ticari parseldir ve tek ev, ofis, alışveriş merkezi karma kullanım projesidir. Bu yüzden proje, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır. Parselin güney ve batısında, yola kadar olan kısımda büyük bir meydan planlaması yapılmış, çeşitli sosyal temalarla ticari alanlar arasında bağlantı kurulmuştur. Meydanda, yeşil alanlar, süs havuzları gibi peyzaj öğelerinin yanısıra orta ölçekte bir amfi tiyatro kurgulanmıştır. Meydan ve ticari ünitelerin içiçe kullanımı, bölgenin sosyal ve eğlence merkezi olması yönünde tasarlanmıştır.
 
Projede 2 adet 16 katlı ofis bloğu yer almaktadır. Her blokta 2 ayrı tipte, 158 adet ev ofis bulunmaktadır. Ofis blokları, güney kuzey yönünde konumlandırılarak gün ışığından maksimum fayda sağlanmaya çalışılmıştır. Her katta 10 adet ofis bulunmaktadır ve 4 adet asansör kullanıcılara hizmet vermektedir. Zemin katta yapılan yaklaşık 4000m² büyüklükteki teras alanları ofis kullanıcılarının sosyal ve sportif aktivitelerine ayrılmıştır. 3 kattan oluşan alışveriş merkezi bloğunda ise farklı büyüklüklerde 112 adet ticari ünite yer almaktadır. Alışveriş merkezinde, doğu ve batı yönündeki kot farkı değerlendirilerek 2 ayrı giriş çıkış planlanmıştır. Alışveriş merkezindeki restoranlara, kafelere, süpermarkete, farklı alışveriş birimlerine, sergi alanlarına ve çocuk oyun alanına erişim sağlanmıştır.
 
Ek olarak, 2 adet bodrum katta, kapalı otopark ve diğer teknik alanlar çözülmüştür. Otopark kullanımı konusunda, bodrum katlardan biri sadece ofis kullanımı, diğeri ise sadece alışveriş merkezi kullanımına ayrılmıştır. Akkent Twins Trade (ATT),kullanıcılarına, tüm donanımları ve özellikleriyle nitelikli bir iş, eğlence ve sosyal merkez sunmaktadır.