Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Proje, mevcut bir müstakil evin tamamen yenilenmesini içermektedir. Önerilen tasarımda; yeni bir mutfak, genişletilmiş bir oturma ve yemek alanı sağlamak için mülkün arka bahçeye doğru genişletilmesi yer almaktadır.

Yeni tasarımdaki zemin kat yerleşimi, yaşam alanlarını birleştirerek açık plan bir alan oluşturarak yaşam alanının daha verimli olmasını sağlar. Tam boy kapılar ile, yaşam alanlarının bahçeye açılması ve iç mekanlar ile dış alanın bağlantısının kurulmasını sağlanmıştır. Ana yaşam alanlarının tamamen camla kaplanmasıyla maksimum şeffaflık oluşturulmuş ve tarlaların panoramik manzarası ortaya çıkarılmıştır. Manzaranın olağanüstü hale geldiği birinci kat, zemin alanını en üst düzeye ulaştıracak ve içerisinde banyosu olabilecek büyüklükte bir ebeveyn yatak odasına sahip olacak şekilde genişletildi.

Projeye eklenecek uzantının tasarımı için tasarım ekibi, modern bir yaklaşımı ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımını araştırmıştır. Projede, günümüz ihtiyaçlarına cevap veren yüksek kaliteli bir tasarımla daha kaliteli bir ev yaratarak mevcut yapının karakterini ve görünümünü korumak ve geliştirmek amaçlanmıştır.