Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • 2018

İzmir’in lüks konut, rezidans ve ticari yaşam alanı projelerine imza atan Folkart İnşaat, Folkart Bornova Life Karma konseptinin bahçe çatı alanlarında BTM Optigreen yeşil çatı ürünlerini tercih etti.

Modern yaşam stilini hem hayata hem doğaya yakın bir görsellikte sunan Folkart Life Bornova projesindeki 8.000 m2'lik bahçe çatı alanında BTM Optigreen yeşil çatı sistemi uygulandı.

Çatı bahçeleri dahil toplam 18.000 m2 yeşil alan peyzajının bugünkü görsel zenginliğinin hayata geçirilmesinde; peyzaj ve botanik uygulamalarında uzman, BTM çözüm ortağı ve partneri Karaoğlu Peyzaj firmasının imzası bulunuyor.

Üst kalite ürün grupları ile çalışılan projede, otopark üstü ve bina teraslarında su yalıtımı olarak püskürtme çift bileşenli poliüretan ile betonun su geçirimsizliği sağlanmış. Karaoğlu Peyzaj uygulama ekibi aracılığıyla su yalıtımı üstünde BTM Optigreen nem tutucu örtü, FKD 25 drenaj levhası ve SF 32 filtre serimi ile yeşil çatı sistemi detayı oluşturulmuş. Akabinde hafifletilmiş bahçe çatı toprağı ve botanikte seçilen bitki grupları ve sulama sistemi yerleşimi ile projenin yeşil alan görselliği tamamlanmış.