Yeşil Çatı, Yeşil Bahçe Sistemi

ARMADA GROUPE Modüler Yeşil Çatı Sistemi/Sedumtray TX

Sempergreen® Sedumtray TX modüler yeşil çatı sistemleri; bitki dahil, gerekli tüm katmanları yapısında bulundurur. 10-12 farklı Sedum türü içeren modüller Sempergreen tarafından geliştirilen özel bir tabaka üzerinde büyür. Sedum bitkiler, suyu yapraklarında bulundurdukları için değişen hava koşullarına son derece uygun bir bitki türüdür. Uygulaması kolay ve hızlıdır. %95 bitki kapalılığında olan modüller, estetik ve fonksiyonel alanların kolayca oluşturulmasını sağlar. Sistem; 38 – 60 cm kalınlığında, 45 -60 cm uzunluğunda ve 3-10 cm yüksekliğindedir. Düşük kot yüksekliği sayesinde bina yüklerinin azalmasını sağlar. Yalıtım üzeri koruma betonu atılmaya ihtiyaç duyulmaz. Sistemi oluşturan modüller, zemine montaj olmadığı için yalıtım katmanı üzerine serbest olarak yerleşim yapılır, bu sayede yalıtım sorunlarına müdahale imkanı sağlar. Esnek yapılı ham maddesi sayesinde kolayca kesilebilir. Yerleşimde kalan bitiş mesafeleri veya informal hatlar için rahatlıkla kesim yapılabilir. Uygulama sonrasında yeşil çatı firesiz başka bir alana aktarılabilir. 25 dereceye kadar düz ve hafif eğimli yüzeylerde uygulanabilir. Modüller, %100 geri dönüşümlü yüksek yoğunluklu polyethylene (HDPE) ham maddeden oluşmaktadır.

BTM Bitkilendirilmiş Yeşil Çatı Sistemleri

BTM Optigreen Bitkilendirilmiş Yeşil Çatı Sistemleri, yağmur suyunu kullanarak yeşil örtüye dönüştürdüğünden, fazla drenaj yoğunluğunu azaltır, atık şebeke su yükü hafifletir. Hava kirliliğini ve havadaki toz partikülünü azaltır. Oksijen üretimini artırır, buhar geçirimi yüksektir. Nefes aldığımız hava kalitesini yükseltir, doğal olarak karbon salınımını azaltır. Yüksek izolasyon değeri olan, ısı radyasyonu yapmayan yapısı ile şehirlerdeki ısı ada oluşumu etkisini azaltır. Bunun sonucu ısıtma ve soğutma giderlerini düşürür, kentsel konforu yükseltir.Gürültüyü emerek, kentsel boyutta ses izolasyonu sağlar. Sera gazlarını yok eder, yağmur suyuna havadan karışan ağır metalleri toprak içerinde tutarak arındırır. Tasarım ve estetik zenginliği yüksek, yeşil ile bütünleşmiş mimari konseptler oluşturur. Sistem bileşenlerinden BTM Botanik Elastobit PE4 Su Yalıtım Örtüsü bitki köklerine dayanıklı olup, Almanya’da WIHENSTEPHAN-TRIESDORF Üniversitesi’nde 2 yıl süren dayanıklılık testlerinden başarıyla geçmiştir. TS EN 13948 CE kalite belgesine sahiptir.

Dörken Sistem Yeşil Çatı Sistemleri

Perforasyonlu kabarcıklı levha ve filtrasyon jeotekstil katmandan oluşan, drenaj, su depolama ve filtrasyon işlevlerini bir arada sunan, yeşillendirilmiş düz çatılar için özel geliştirilmiş jeokompozit bir drenaj levhasıdır.Yüksek basınç dayanımı sağlamak üzere 20 mm yüksekliğinde, sekizgen şekilli kabarcık yapısına sahiptir. Bitki köklerine dayanıklı ve çevre dostu olan DELTA®-FLORAXX TOP ile Yeşil Çatı Drenaj Sistemi'nin 2 katmanı tek üründe sunulmaktadır.

Onduline Avrasya Yeşil Çatı Sistemleri

Ondugreen bir çatı yeşillendirme sistemidir. Ondugreen sisteminde çatılar ve mekanlarda ekstensif (seyrek) ve intensif (yoğun) yeşillendirme metodları uygulanır. Su yalıtımından başlayarak üste doğru köke dayanımlı su yalıtımı, filtre, nem tutucu ve koruyucu tabaka, drenaj tabakası, bitki taşıyıcı tabaka ve en son bitkilerden oluşan bir yeşil çatı sistemi bütünüdür. Sistemin altında kullanılan su yalıtımı Bituline EP 410 Antiracine, FLL sertifikasına ve EN 13948 uygunluk belgesine sahiptir.

Net Yapı Yeşil Çatı ve Yeşil Bahçe Sistemleri/Maxidrain 25-40

Maxidrain Yeşil Çatı Sistemleri; yukarıdan aşağıya doğru 110 gr/m² ağırlığında polipropilen filtrasyon geotekstili, kullanılacak olan toprak yüksekliğine göre değişen 25 veya 40 mm yüksekliğinde polistirenden mamul perfore delikli çift taraf kabarcıklı drenaj plakası, 500 gr/m² ağırlığında ayırıcı-nem tutucu geotekstil ve kök tutucu folyo ürünlerinden oluşmaktadır.