Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • ADEAS Architects

Tasarımın ana yaklaşımı tüm kapalı alan gereksinimlerinin topografik bir kabuk altında çözümlenmesi ve öneri yapı kabuğunun atletizm pisti için alternatif bir rota oluşturmasıdır. Yapı fonksiyonları öneri kabuk içinde 2 farklı kottaki platformda çözümlenmiştir. Park alanından giriş yapılan zemin katta yönetim ofis alanları, sporcu soyunma odaları ve fitness alanları yer alırken, +2.00 kotunda medya merkezi, basın odaları ve VIP dinlenme alanı gibi yapı kabuğunun dışa açıldığı mekânlar yer almaktadır. Tribün alanlarına erişim bu iki farklı platform kotundan da sağlanabilmektedir.

 

Topografik kabuk mevcut atletizm pistinin bir devamı gibi ele alınmış ve tartan pist sürekliliğinin kabuk üstünde devam ettirilmesi ile sporcular için değişken eğimlerde bir antrenman ve parkur alternatifi sunulmuştur. Proje bu açıdan mevcut atletizm pistlerine alternatif oluşturmakta ve atletizmin farklı disiplinleri için de kullanım avantajı oluşturmaktadır.

 

Cephe tasarımı yapı kabuğunun bir devamı gibi ele alınmış, yapı girişlerinin sağlandığı alanlarda yeşil örtünün sürekliliğinin yeşil bir cephe tasarımı ile devam ettirilmesi hedeflenmiştir.