Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Salt Mimarlık

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda Konyaspor için tasarlanan bu mekân yöneticiler ve taraftarlar için spor kompleksinde detaylı bir lüks sunmaktaktadır.

Mekân, üç farklı alana bölünerek şeffaf geçişlerle kullanıcıyla buluşmaktadır. Giriş bölümü, sağ ve solda oturma alanlarıyla, maç izleme, devre arası, kısa toplantı ve görüşmeler için tasarlanmıştır. Zemindeki renk geçişleri mekâna doku zenginliği ekleyerek derinlik kazandırmıştır.

Giriş bölümünden zemin dokusu olarak farklı olan, açılı aydınlatmalı duvar panelleriyle dekoratif bir bölücü olarak ayrılan alan, spor yöneticilerine geniş ve rahat toplantı alanı sağlamaktadır. Duvar panellerindeki sade zarif çizgiler ve tavanda açılı aydınlatmalı geçişler, mekânı görsel olarak vurgulayan detaylardan yalnızca birkaçı.

Toplu yemeklere ve ara içecek servislerine hizmet etmesi amaçlanan bar ve restorant bölümü, tasarım rengi ve duvar panellerinde bulunan hareketlerle diğer bölümlerden farklı kılıyor. Bunun yanı sıra zeminde devam eden renk geçişleri ve zemin yerleşimleri giriş bölümü ve yemek bölümünü organik bir şekilde bağlıyor.

Teras, mutfak ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre detaylandırılan mekândaki diğer alanlarla birlikte, Türkiye’nin en büyük ve en nitelikli stadyumlarından biri olan Konya Stadyumu, içerisinde daha nitelikli ve tasarım olarak zenginleştirilmiş bir mekân kazandı.