Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Pimodek Mimarlık

  • 2022

İstanbul Maslak’ta bulunan VeVentures Headquarters, Pimodek Mimarlık tarafından 2022 yılında tasarlandı. Beybi Giz Plaza içerisinde 180 metrekarelik tek katlı projede; gün ışığından olabildiğince yararlanabilen şeffaf ve ferah bir çalışma alanı yaratma arzusu, yerleşim planını  şekillendiren önemli bir kriter olmuştur.

Kare plan şemasına sahip mekânda; yönetici odaları, toplantı odası ve ortak çalışma alanı, dairesel formdaki ortak dinlenme ve bekleme alanı etrafında planlanmıştır. Giriş holünü tanımlayan bu ortak alan, aynı zamanda çalışma alanı içerisinde mekansal hareketi yönlendiren bir çekirdek olarak düşünülmüştür.

Toplantı odası, yönetici odalarından birinin parçası şeklinde düzenlenmiştir, sürgü kapı ile bu odadan ayrılmıştır. Daha şeffaf bir yaklaşımla tasarlanan ikinci yönetici odası cam bölmeler ile ortak alandan koparılmıştır. Ortak çalışma alanı ise esnek bir çalışma mekanı sunmak amacıyla ortak alanın bir parçası olarak kurgulanmıştır. Bu anlamda çekirdek çevresinde süreklilik sunan ve olabildiğince geniş algılanan bir çalışma alanı yaratılmaya çalışılmıştır.

Projede; duvar panelleri ve ortak alanı tanımlayan tavan detayında ahşap tercih edilirken koyu tonlarda mermer ile tamamlanmıştır. Ortak alanı ifade eden yarı dairesel bölücü duvar ise metal paneller ile tanımlanırken, Emre Namyeter, Kadriye İnal, Devrim Erbil ve Ahmet Oran çalışma alanında işlerine yer verilen sanatçılar olmuştur.

Proje Künyesi

Lokasyon: Maslak, İstanbul
İç Mimari Tasarım: Pimodek Mimarlık
Tasarım Ekibi: Ömer Hamulu, Erdem Hamulu, Gizem Altuğ, Tuğba Dere, İbrahim İnci
Uygulama Projesi: Pimodek Mimarlık
Ana Yüklenici: Pimodek Mimarlık
Toplam İnşaat Alanı: 180 m²
Proje Tarihi: 2022
Yapım Tarihi: 2022
Fotoğraf: İbrahim Özbunar