Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Yalın Tan + Partners

  • 2020

Türkiye'nin lüks perakendecisi Beymen'in ofisi, Vadi İstanbul’daki tüm binayı kaplamaktadır ve tasarımcılar, satış müdürleri, pazar analistleri ve BT uzmanları dahil olmak üzere Beymen Grubu markaları ve ekip üyeleri için çalışma alanı sağlamaktadır.

10 katlı bir binanın her katı ayrı bir marka ya da departman tarafından kullanılmaktadır. Zemin katta ana girişte, ziyaretçilerin konaklaması için resepsiyon masası, salon, oturma ve toplantı alanlarının bulunduğu karşılama alanı yer almaktadır. Resepsiyon alanının etrafındaki ısmarlama duvar kaplaması, kumaşın kıvrımlarını taklit etmektedir ve perakende şirketinin iş yeri için yaratılan tasarım anlatısını desteklemektedir. Tüm ekip üyeleri için çeşitli grup oturma düzenleri sunan ortak kafeterya bodrum katta yer almaktadır.

Açık ofisler ve mola alanları, binanın parka bakan tarafındaki tam boy cephe camları boyunca hizalanmıştır, böylece çalışanlar iş günlerinde gür yeşilliklerin güzel manzarasının tadını çıkarabilirler.

Ekip üyelerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için her kat, konferans ve rahat oturma düzenine sahip resmi ve gayriresmi toplantılar için farklı alanlar önermektedir. Camlı bölmeler, doğal ışıktan faydalanmak, şeffaf ve havadar bir çalışma alanı oluşturmak için toplantı odalarını ve özel dolapları açık ofisten ayırmak için kullanılmaktadır. Vurgu olarak doğal ahşap ve taş yüzeylerle beyaz, gri ve siyahtan oluşan temel renk paleti, tasarımcıların işyerinde gerçekleştirdiği yaratıcı çalışmalar için temiz ve rahat bir zemin oluşturur. Duvar tekstili panelleri ve tavan perdeleri, paylaşılan ve kapalı alanların gerekli akustik özelliklerini sağlar.

Her kat, tek katta fiziksel engellerin olmadığı bir ortam olarak tasarlanmıştır; bu, hareket engelli olanlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcıların her bölümün alanında kolayca gezinebileceği ve başka bir kata çıkmak için asansörü kullanabileceği anlamına gelir.