Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Dante Benini

  • Yapı Tasarım İnşaat

  • 2006

Benini'ye, 2006 yılında İtalya’da ‘Yılın Mimarı’ ödülünü kazandıran Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezi projesinde, Silkar'ın Serizio Antigorio ürünü kullanıldı.

Abdi İbrahim Tower’ın yapımında kullanılan çelik konstrüksiyonlar güçlü yönetim anlayışını, cam bölmeler ise yönetimde şeffaflık ilkesini yansıtıyor. Görkemli boğaz manzarasına sahip 120 metre yüksekliğindeki binanın içinde çalışanlar için her türlü detay düşünülüyor. Türkiye’den ve yurtdışından seçkin sanatçıların sanat eserlerinin sergilendiği Abdi İbrahim Tower’da sanatla mimarî bütünleşirken, çalışanlar da dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle buluşuyor.

Çevreye karşı duyarlı yönetim anlayışıyla ve uluslararası standartlarda daha iyi bir yaşam için çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim, bu vizyonu doğrultusunda üretim faaliyetlerinin yanı sıra bina tasarımlarında da akıllı bina teknolojisi kullanıyor. Daha yaşanabilir bir dünya için toplumsal sorumluluklarının farkında olan Abdi İbrahim, hayata geçirdiği projelerin de bu çerçevede desteklenmesine önem veriyor. Bu noktada, Abdi İbrahim Tower’da kullanılan tüm sistemlerde enerji tasarrufu ön planda tutuluyor.