Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

  • 2017

Proje; 1. ve 2. Etap olmak üzere iki aşamada çalışılmıştır.  Her iki etap da Ticaret + Konut olarak çözülmüştür. 
 
1. Etap 2000 m2 arazi üzerinde çalışılmış olup tek blok olarak tasarlanmıştır. Projenin zemin katındaki ticari bazada bir ara geçiş oluşturularak, hem projedeki dükkan cepheleri arttırılmış, hem de arkadaki yol kotuna bir geçiş sağlanmıştır. Aynı zamanda, bina ana girişi de bu ara geçişten verilmiştir. 
 
2. Etap, toplam üç kütle olmakla birlikte, 4 blok olarak tasarlanmıştır. İmar planı verileri doğultusunda, yoğun bir konut dokusuna sahip olan projede, kütleler güneşten maksimumda faydalanacak şekilde konumlandırılmıştır.
 
Her iki etaptaki blokların tamamında, yoğun kütle dokusunu kırmak ve nefes alanları yaratmak adına kütlelerin  gabarilerinde kademelendirme yapılmıştır. Bu sayede; ortak alan teras çatılar oluşturulmuş ve bu teras çatılarda sosyal alanlar tanımlanmıştır.
 
Projede, konut kullanımına hizmet vermesi için; açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, spor salonu, sosyal tesisler, toplantı birimleri, peyzaj düzenlenmesi yapılmış açık sosyal alanlar tasarlanmıştır.  86.500 m² inşaat alanlı projede, 1. ve 2. Etapta toplam; 385 adet konut birimi ve 45 adet ticari birim mevcuttur.