Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Proje, Londra'daki teraslı bir evin tadilatını içermektedir. Yeni inşa edilmiş tek katlı arka zemin kat uzantısı, bir çatı dönüşümü ve yeniden tasarlanmış bir iç mekân içerir. Projede hedef, küçük bir bütçeyle Edward dönemi evini büyütmek, iç mekanı yeniden tasarlamak ve temelleri güçlendirmekti.

Yenileme ve genişletme projesinde, yeni tasarlanan plan zemin kat düzeninin daha verimli olmasını sağlar. Alanı ve ışığı en üst düzeye çıkarmak, giriş ve oturma odası dahil olmak üzere zemin katın tüm bölümlerinden bahçeye doğru manzaralar oluşturmak için mevcut duvarlar kaldırılmıştır. Zemin kat alanını genişletmek ve gün ışığını en üst düzeye çıkarmak için bir uzantı eklenmiştir. Uzantının yan cepheleri açık tuğla boşluklu duvarlardan oluşurken, arka cephede, alanı hafif hissettirmek ve bahçeyle bağlantılı hale getirmek için tam boy camlı katlanır kapılar bulunuyor. Çatı, üstü çakıl kaplamalı tek katlı bir çatıdır. Geniş bir çatı, yaşam alanına doğal gün ışığı sağlar. Yeni genişletilmiş alan içinde, yeni çatı ile birlikte salon ekstra ışık alıyor ve tam boy cam, bahçeye doğru manzaraları odaklıyor.

Çatı katının ve uzantının dış duvarları, önceden yıpranmış koyu çinko panellerle kaplanmıştır; tam boy camlı kapılar, yaşam alanlarının bahçeye açılmasını, iç ve dış bağlantılarını sağlar. Sürdürülebilirliği, ayırt edici görünümü ve düşük bakım gereksinimleri nedeniyle tasarım ekibi tarafından çinko malzeme tercih edilmiştir.