Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Studyo Zon

  • 2021

Bünyesindeki dairelerde konaklama hizmeti sunan işletmenin ihtiyaç duyduğu lobi alanı, misafirlerin karşılanacağı, bekleyebileceği, dinlenebileceği ve çalışabileceği bir alan olarak tasarlandı. Girişin karşısında danışma alanına yer verilirken giriş kısmında pencere önünde bekleme/dinlenme ve çalışma alanı konumlandırıldı.

Danışma alanı ile bekleme alanı arasında bulunan ve kullanılmayan merdiven boşluğu bitki alanı olarak kurgulandı. İki alanın tavan yükseklikleri birbirinden farklı tutularak ayrı bölümler olarak algılanmaları sağlandı ve giriş kısmının tavanı için alüminyum küplerden oluşan bir strüktür tasarlandı. Danışma arkasındaki duvarda yaratılan hareketlilik ve aydınlatmalar ile danışma bölümü vurgulandı ve mekân içinde ön plana çıkması sağlandı. Mekânın depolama ihtiyacı da bu duvar içine gizlenen dolap ile çözüldü. Bekleme alanında hem kalabalık gruplara hem de bireysel kullanıma imkân sunacak alternatif oturma alanları oluşturuldu. Aynı zamanda misafirlerin çalışabilecekleri bir masa bölümü tasarlandı.

Tek cepheden ışık alan mekânın daha fazla ışık almasını sağlamak amacıyla, bitki alanının arkasındaki duvarda zeminden tavana kadar ayna paneller kullanıldı. Mekân genelinde hâkim olan siyah renk ve beton dokusu, mobilyalarda tercih edilen tütün rengi deri ve ahşap duvar panelleri ile tamamlandı. Strüktür içine yerleşecek pleksi küp aydınlatmalar, çalışma alanında yer alan sarkıt aydınlatmalar ve danışma masası Studyo Zon tarafından tasarlandı.