Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Glenn Howells Architects

Emlak geliştiricisi Ballymore tarafından Londra'daki Leamouth Yarımadası'nda etkileyici bir yaşam alanı yenileme planı ile dört yüksek katlı apartmanla birlite on bir binanın inşaatı gerçekleştirildi. Projede illbruck'un prekast yapıda cephe sızdırmazlık çözümü olarak UV ve hava koşullarına dayanıklı, mükemmel elastikiyet sağlayan ve çevre dostu çözümü SP522 kullanıldı (Bu ürün SP523 Derz Dolgusu Mastiği (Sızdırmazlık Mastiği) ürün kodu ile Türkiye'de satılmaktadır). 

SP522 çevre dostudur ve kullanımı kolaydır; silikon, izosiyanat, solvent ve VOC içermez ve onunla çalışmak, tasarım gereksinimlerini karşılamak için uzun vadeli bir sızdırmazlık sağlayacaktır.

Bu çözüm London City Island projesinde iç mekan hava sızdırmazlık çözümü olarak duvardan duvara ve duvardan yere açık alanların doldurulması için kullanılmıştır. SP522 iç ve dış mekan uygulamaları için önerilse de bu özel uygulamada J blok adı verilen özel açık renk tuğla motifleri kullanıldığından renk farkı sebebi ile hibrit sızdırmazlık mastiği sadece iç mekanda tercih edilmiştir. Projede SP522 RAL 1013 Oyster White tercih edilmiştir. tremco illbruck Türkiye SP523 Derz Dolgusu Mastiği (Sızdırmazlık Mastiği) ürününü beyaz, gri, fildişi ve siyah renk seçenekleri ile sunmaktadır.