Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Folkart Yapı

  • Tago Mimarlık

  • 2021

Folkart Vega, yenilikçi tasarımı ve incelikli mimari detaylarıyla şehrin yeni ve en parlak yıldızı olacak. Folkart Vega, göz alabildiğine uzanan çok özel panoramik bir körfez manzarasına ve palmiye ağaçlarıyla süslü etkileyici bir peyzaj alanına sahip.

Proje, 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1, 4+1 dubleks, 5+1 dubleks olmak üzere; toplam 843 konut ve 53 ticari alandan oluşuyor.

Projenin 40 katlı A1 ve 33 katlı A2 bloklarında, Doka’nın “Xclimb 60 Koruma Perdesi” adlı sistemi kullanılıyor. Zorluk derecesi yüksek binalarda hızlı servis ve mühendislik ağı sunan bu sistem, hava şartlarından ve vinç kullanımından bağımsız, tamamen hidrolik olarak tüm bina boyunca tırmanabiliyor. Sistem, blokların çevresinde tam bir kapanma gerçekleştiriyor. Hidrolik tırmanır Xclimb 60 koruma panelleri, bina büyüdükçe/yükseldikçe onunla beraber büyüyebilecek şekilde teleskopik olarak dizayn edildikleri için, bu sayede tüm bina boyunca boşluksuz ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Böylece çalışanlara tam bir koruma sağlanmış oluyor. 

Görseller: folkart.com.tr - insaatdunyasi.com.tr