Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Deniz Galip Studio

Başlangıçta çiftin yazlık evi olarak Ahmet Alataş tarafından mimari projesi tasarlanan otel, Yalıkavak'ın karmaşadan uzak, doğanın içinde Kuş Vadisi adıyla bilinen tepesine yayılmış küçük yaşam alanları olarak düşünülmüştür. Bu yaşam alanlarının iç mekânlarını, Akdeniz esintili fonksiyonel otel alanlarına dönüştürmek için müşteriler Deniz Galip Studio ile iletişime geçmişlerdir.

11 bağımsız odanın tümü benzer prensipler ve malzemelerle tasarlanmış olmasına rağmen her birinin kendine has bir unsuru bulunmaktadır. Kullanılan malzeme ve renk paleti, uyum ve aidiyet duygusunu yansıtan sakinleştirici tonlarda olup iç mimarinin doğayla olan bütünlüğünü vurgulamaktadır. Yerel tedarikçiler ve sürdürülebilir malzemelerle çalışmak ise bu prensiplerin tamamlayıcısı niteliğindedir.

Butik otelin hemen hemen tüm mekânlarında özel doğal tadelakt sıva kullanımı doğanın içinde olma hissini pekiştirirken, detaylardaki parlak renkler 60'lar Bodrum'unun hareketli yaşamına gönderme yapmaktadır.

İlhamını büyük ölçüde Amerikalı fotoğrafçı Slim Aarons’un Havuz Yaşamı (Slim Aarons - Poolside) serisinden alan ortak alanlar, deniz kenarında değil de Kuş Vadisinin yeşil tepelerinde konumlanması ile fotoğrafçının havuz yaşamı vurgusunu doğanın içine taşımaktadır. Birdcage 33 Butik Otel, konumu ve iç mimarisinin yanı sıra sofistike zevkler ile oluşturulan keyifli tabakları ve sanatsal yaklaşımı ile konuklarına bir topluluk olma aidiyetini yaşatan rafine Akdeniz deneyimi sunuyor. Haziran 2022'de hizmete giren otel, şimdiden pek çok "en iyi butik otel" listesinde yer almaktadır ve hem yerel hem de uluslararası müşteriler tarafından büyük ilgi görmektedir. Otel aynı zamanda, 2023 yılında Luxury Lifestyle Awards tarafından “Best Luxury Hotel Interior Design” ödülünün de sahibi olmuştur.