Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Deniz Galip Studio

Müşteri tarafından verilen ilk brief, Brett Johnson markasını bünyesinde barındıran şık, modern ve lüks hissi yansıtan bir duygu uyandırmaktır. Bu, Brett Johnson’ın Virginia'daki evinden öğeler aşılamak ve onu yüzyıllardır bilenmiş İtalyan mimarisiyle birleştirmek anlamına geliyordu.

Pencereler ve dış cephe tasarımı, markanın müşterileri için ilk çekim noktası olduğundan tasarım için ana odak noktalarından biri olmaktadır. Afrikalı-Amerikalı lüks bir tasarımcı olan Brett Johnson, cephenin bir hikaye anlatmasını istemiş ve bu da Deniz Galip Studio’yu, siyah tasarımcıların nasıl algılandığına dair mimari bir metafor sağlayan perspektifi çarpıtılmış vitrinleri tasarlanmasına neden olmuştur.

Bunun dışında, klasik antik Roma sütunlarını andıran, ancak aydınlatma efektleriyle çağdaş bir şekilde yeniden yorumlanan, mağazanın orta noktasındaki antika aynalarla uzun kireçtaşı sütunlar, markanın ruhunu vurgulamaktadır. Son olarak, Brett Johnson ile birlikte dikkatle küratörlüğü yapılan özel mobilyaların kullanımı ve ışıklandırma konusundaki kapsamlı araştırma ve geliştirmeler sayesinde elde edilen, müşterilerin hem oturmaktan hem de alışveriş yapmaktan memnun kalacakları sıcak ve lüks bir ortam yaratılmıştır.

Tasarım ekibinin karşılaştığı en büyük zorluk butiği çevreleyen çok çeşitli lüks markalar arasında ayakta kalabilecek benzersiz ve orijinal bir tasarım oluşturabilmekken; Brett Johnson’ın dünyanın en iyi lüks marka butikleri arasında yer alan ilk tek markalı butiği, Dubai, BAE'de En İyi Lüks Perakende İç Tasarım dalında 2022 Lüks Yaşam Yarzı Ödülleri’ni kazanmıştır.