Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Tahincioğlu

  • İnşaat alanı: 649.520 m²
  • Ofis alanı: 221.000 m²
  • Konut alanı: 186.000 m²
  • Ticaret alanı:19.500 m²
  • Zemin altı alan: 223.020 m²

Master plan tasarımı, konsept tasarım projesi, ruhsat projesi (kesin proje), mimari uygulama projesi, çok disiplinli proje koordinasyonu, iç mimari tasarım projesi, iç mimari uygulama projesi, sistem ve nokta detay projeleri Evrenol Architects tarafından gerçekleştirilen “Nidapark Küçükyalı" D-100(E5) karayoluna cepheli, Kartal-Kadıköy metro hattının Küçükyalı durağından doğrudan bağlantı sağlanabilen özellikli konumu ile İstanbul’a kentsel ölçekte değer katacak bir konsept ile tasarlanmıştır.

Konut, ofis ve ticaret karma kullanım kararları ile kullanıcıları için zengin çeşitlilikte bir gündelik hayat sunacak olan “Nidapark Küçükyalı" yakın çevresi için bir çekim alanı oluşturacak estetik değerlere ve modern teknoloji ile donatılmış altyapıya sahiptir.

Leed Sertifika adayı olan Nidapark Küçükyalı karma projesinin temiz su ve atık su tesisat sistemlerinde GF Hakan Plastik ürünleri kullanıldı. 12 konut bloğu, 4 ofis ve ticari ünitelerin yer aldığı projede Türkiye’nin ilk sessiz borusu olan GF Silenta Premium, GF Aquasystem PP-R ve PVC ürünleri tercih edildi.

Kalite anlayışının her noktada hissedildiği projenin tesisat sistemleri de GF Hakan Plastik ürünleri ile buluştu. Yaşam kalitesi ile birlikte yapının kalitesinin de artırılmasına katkıda bulunan GF Silenta Premium, DIN 1451, DIN 4109 ve DIN 4102 sistem standartlarına uygun PP malzemeden üretilen atık su boru sistemi. Üç katmanlı mineral takviyeli kompozit yapısı, atık su tesisat sistemlerinde sessizlik sağlıyor. Türkiye’nin ilk sessiz borusu olma özelliğine sahip bulunan ürün, Alman Fraunhnover Enstitüsü tarafından yapılan ölçümlerde 4lt/s akış hızında 13 dB (A) ses şiddeti seviyesine ulaşıyor.

Korozyona dayanıklı yapısı ile kireçlenme ve paslanma gibi etkenleri ortadan kaldıran GF Aquasystem PP-R, PN 20-25 basınç sınıflarına uygun olarak sıcak ve soğuk su kullanımında 50 yıllık çalışma olanağı sağlıyor. GF Aquasystem PP-R sistemleri içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörlerinde de kullanılabiliyor.

Altyapı sistemlerinde kullanılan, dayanıklı ve sızdırmazlık özelliği taşıyan PVC boru sistemleri ile projelerin atık su drenajları sağlıklı bir şekilde kuruluyor.a