Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

Ankara Ahlatlıbel’deki Hava Radar Mevzi Komutanlığı’nda, her türlü iklimde ve zorlu koşulda teraslarda tek kat uygulanabilen uzun ömürlü su yalıtım örtüsü Epikon Eternal tercih edildi. Yapımı Ogetaş İnşaat tarafından üstlenilen projenin su yalıtımında 1652,5 metrekare Epikon Eternal kullanıldı. 

Yeni Epikon Eternal, yoğun elastomerik formül ve yüksek mekanik dayanımlı özel keçe yüksek teknolojiyle harmanlanıyor. Kullanıcılara sunduğu pratik çözümlerle Epikon Eternal, dolgusuz ve katkısız yüksek performanslı SBS’li formülü ile kolay uygulama ve uygulandığı yüzeye mükemmel yapışma sağlıyor.  5 mm, tek kat uygulama ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan Epikon Eternal, yüksek dayanımlı özel keçe taşıyıcısıyla (1000/800 N/50 mm) yırtılmaya ve delinmeye karşı dayanıklı bir ürün.

Teknik özellikleriyle yalıtım sektöründe fark yaratan Epikon Eternal, araç trafiğine açık teraslarda, fren ve ivmelenme yüklerine karşı da dirençli. Üzerine asfalt veya donatılı beton uygulamaya uygun (asfaltın serim sıcaklığı olan 150°C’ye dayanıklı) olan ürün, 30°C soğukta bükülme değeriyle zorlu iklim koşullarında dayanıklılık gösteriyor.

Tüm bunların yanı sıra Epikon Eternal, üst yüzeyindeki UV dayanımlı açık gri renkli mineral kaplama, yüzey sıcaklıklarını düşürerek membranın ömrünü uzatıyor.