Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Gentaş Grup
Gentaş Grup

Gentaş Grup

1972 yılında Bolu ilinin Mengen ilçesinde kurulan GENTAŞ ŞİRKETLER GRUBU, 1991 yılından bu yana İMKB’de işlem gören anonim şirket statüsündedir. Grup müşteri memnuniyeti odaklı, sürekli büyümeyi ve gelişmeyi, uluslararasi platformlarda rekabet edebilmeyi, bunların yanısıra çevresine duyarlı olmayı ve ülkesine katkı sağlamayı kendisine misyon edinmiştir.  
 
Türkiye ekonomisi ve istihdamına yaptığı önemli katkılarla sektorde lider konumuna erişen Grup uluslararası kalite standartlarının en önemli göstergelerinden olan ISO 9001–2008 Kalite Belgesi’ne sahip olmakla ülke ekonomisinin gururu olmustur. Bünyesinde yeralan şirketlerin ürettikleri ürünleri, kalitelerinin yüksekliğini uluslararası kuruluşlarca da tescil ettirerek üstün bir servis anlayışıyla tüketiciye ulaştımayı ilke edinmistir.  
 
Orman ürünleri sektoründe yıllar boyu edindiği ve kanıtladığı bilgi ve deneyimini kaliteye dönüştürmeyi hedef alan vizyonuyla vazgeçilmez bir marka olan Gentaş, sektörün ozellikle CPL, HPL ve kompakt laminat dallarında öncülüğünü sürdürmekte, Werzalit üretiminde ise Türkiye’de ilk ve tek, Dünyada ise sayılı üretici olma konumunu korumaktadır.  
 
Gentaş Grup, küreselleşen iş dünyasında süratle değişen dinamiklere uyum sağlamak ve buna paralel olarak şekillenen piyasanın gereksinimlerini uygun esneklikte ve hızda karşılayabilmek amacıyla politikalarini güncellemektedir. Bu kapsamda müşteri odaklı çalışmalara daha çok ağırlık verilmekte, müşteri memnuniyetini ilke edinerek pazarlama ve işletme stratejileri geliştirmektedir.  
 
Üretimde verimliliği, kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve çalisanlarının mutluluğunu sürekli yükseltmeye, ülke ekonomisine ve istihdamına her geçen gün daha fazla yarar sağlamaya odaklanan Gentaş Şirketler Grubu, sektöre katkılarını artırarak sürdürmektedir.