Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kontrol Edilebilir Cam Çözümleri ile Avantajlı Yatırım Getirileri!

Kontrol Edilebilir Cam Çözümleri ile Avantajlı Yatırım Getirileri!

Mevcut havuzlar ve teraslar bu alternatif mimarinin avantajlarından yararlandı ve yeni restoran ve yüzme merkezleri de bu sistemleri tasarım aşamasında dahil ediyor. Mekanlarınızı oluşturmadan önce veya oluşturduktan sonra, bu yeni popüler mimari yaklaşımın tasarımın bir parçası olması muhtemeldir.

Hareketli camın her binaya çarpıcı bir etki ekleyebildiğini biliyoruz. Ancak bu ürünler aynı zamanda sabit pencere veya duvarlardan daha pahalıya mal olabilir. Peki, finansal bir bakış açısından düşünüldüğünde teklif edilen gerçek değer nedir? Yatırımınızdan bir geri dönüş bekleyebilir misiniz? Bu bölümde bu soruların yanıtlarını keşfediyoruz.

Müzik ve dekor gibi diğer unsurların yanı sıra, hareketli camlar da ortamın ambiyansına katkı sağlayabilir.

Kontrol edilebilir strüktürleri içeren bir mimari, kamuda görsel ve duygusal bir algı yaratır. Bu bileşenler medyanın dikkatini çekebilir ve kesinlikle yeni mekan arayışlarında olan müşterileri işletmenize getirir.

Ambiyansa büyük katkıda bulunan bir diğer faktör de aydınlatmadır. Aydınlatma talepleri genellikle gün içinde veya öğleden sonra akşamüstü saatlerine göre değişir. Bu noktada hareketli cam geleneksel sabit camlara kıyasla önemli avantajlar sunar. Sabit pencereler, doğal gün ışığı alımını sağlarken, hareketli camlar, ışıklıklar ve çatılar, doğal havalandırma ve dış mekana doğrudan erişim imkânı sağlar. Gerektiği durumlarda ise güçlü güneş ışığını filtreler.

Hareketli sistemlerin sunduğu gün ışığı ve açık hava deneyimi, ambiyansa katkı sağlarken, aynı zamanda ciddi bir maddi değer de katmaktadır.

Tesisinizin geleneksel yöntemlerle aydınlatılması ve ısıtılması / soğutulması masraflı olabilir. Bu sistemlerde yoğun enerji sarfiyatı söz konusudur.

ABD Enerji Enformasyon İdaresi'ne göre ticari binalar ABD'de metrekare başına yılda ortalama 18,3 kilovat (kWh) elektrik kullanıyor. Bu değerin içinde, mekanik HVAC (ısıtma, havalandırma ve klima) ve yapay ışıklandırma, toplam kullanımın yaklaşık yüzde 60'ını temsil ediyor. Ve unutulmamalıdır ki bu sadece elektrik giderlerini içeren veri, doğal gaz gibi diğer enerji maliyetlerini içermiyor.

Restoranlar için, özellikle, aydınlatma, toplam enerjinin yüzde 15-25'ini oluşturuyor. Elektrik enerjisi kullanımının yaklaşık %27'sini ve doğal gaz kullanımının %24’ünü HVAC oluşturmaktadır.

Yemek servis tesislerinin metrekare başına herhangi bir konut harici yapı tipinden daha fazla enerji tükettiği su geçirmez bir gerçektir (4$'ın üzerinde).

Sabit doğramalarda olduğu gibi, hareketli cam sistemleri, hangi formda olursa olsun, suni aydınlatma ihtiyacını aza indirgiyor. Bunun mümkün olduğu ölçüyü yalnızca binanın tasarım kısıtlamaları belirliyor.

Cam ve HVAC karmaşık bir ilişkiye sahiptir. Geleneksel pencereler için, daha fazla cam kullanımı genellikle daha büyük bir yük getirir ve bu nedenle daha fazla masrafa neden olur. Bunun başlıca nedeni, ısı kazancı veya ısı etkisi olarak bilinir. Aracınız içindeki ön bölgeyi düşünün. Ön cam güneşin yarattığı ısı kazanımını belirli bir noktaya kadar büyütür.

Hareketli ışıklık sistemleri, çatı strüktürleri ve hareketli yapılar günü kurtarabilir!

Birçok düzenlemede, bu kontrol edilebilir cam çözümleri, hava şartlarıyla ilgili konulardan müşterileri koruma altına alınırken deneyimi sürdürmeye yardım eder.

İşletmenizdeki bir masanın değerini biliyorsunuzdur. Veranda alanınızdaki masaların yıl boyu kullanımının sağlayacağı ek geliri düşünün. Yılın her anı kullanılabilir bir masa imkanı sağlayan Libart hareketli sistemleri ile elde edeceğiniz işletme aktivitesi hesaplanmaya değer!